Krka boljša od Rogaške

2.4.2015 | 08:30 | STA, M. Ž.

Novo mesto - V Novem mestu sta se v 3. krogu lige Telemach za prvaka pomerili ekipi Krke, ki je na prejšnji tekmi v zadnjih sekundah klonila na derbiju z Unionom Olimpijo, in Rogaške, ki je nanizala dve zmagi. Tokrat so bili domači večji del tekme boljši in zasluženo prišli do druge zmage v tem delu prvenstva ter Rogaško premagali z 78:68 (17:11, 39:34, 65:52).

V napovedih pred tekmo so bili domači previdno optimistični, gostje pa so poudarili, da je Krka v drugem delu začela igrati bolje kot v prvem delu lige Telemach. Na igrišču je šlo od začetka bolje domačinom, ki so po začetnem zaostanku za nekaj točk nato povedli in prvi del dobili za šest. A Rogaška se še ni predala, drugo četrtino dobila za točko in tako je bilo ob polčasu še vse odprto.

Že takoj na začetku drugega polčasa je Krka pospešila in prav tretja četrtina je bila na koncu odločilna. Novomeščani so namreč hitro povečali prednost, ki ni več padla pod dvoštevilčno vrednost, gostom pa se ni več uspelo približati.

Rogaška je v zadnjem delu sicer še nekoliko zmanjšala zaostanek, najbolj se je približala pri 71:63 pet minut pred koncem, vseeno pa so krkaši dvoboj mirno pripeljali do konca. Po 18 točk sta pri domačih zbrala Matej Rojc in Mirko Mulalić, pri gostih pa sta po dve manj zbrala Žiga Dimec in Čebular.

V naslednjem krogu se bo Rogaška 8. aprila v gosteh pomerila z Unionom Olimpijo, Krka pa bo isti dan gostovala pri Grosbasketu.

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 600, sodniki: Pukl (Maribor), Krejić, Česen (oba Kranj).

* Krka: Krivec 2, Rojc 18 (4:4), Wangmene 4, Armstead 2, Mulalić 18 (1:1), Joksimović 7 (2:4), Booker 7, Hukić 14 (2:3), Lapornik 6.

* Rogaška: Ferme 6 (1:1), Koštomaj 11, Boban 3, Dimec 16 (4:5), Čebular 16 (5:5), Primorac 2, Bubnić 6 (2:4), Matić 8 (2:2).

* Prosti meti: Krka 9:12, Rogaška 14:17.

* Met za tri točke: Krka 11:23 (Mulalić 3, Lapornik 2, Hukić 2, Rojc 2, Joksimović, Booker), Rogaška 8:24 (Koštomaj 3, Matić 2, Ferme, Boban, Čebular).

* Osebne napake: Krka 22, Rogaška 23.

* Pet osebnih: Čebular (34.).