Krka korak od prvega mesta

23.4.2015 | 08:00 | STA, M. M.

Rogaška Slatina - Košarkarji novomeške Krke so v včerajšnji tekmi 8. kroga lige Telemach za prvaka v gosteh premagali Rogaško s 75:70 (26:16, 47:35, 52:51).

Krka je z zmago zadržala vodilno mesto in dosegla šesto zmago v ligi za prvaka, medtem ko je domača zasedba doživela tretji zaporedni poraz. Domača zasedba je pred obračunom z državnimi prvaki iz dolenjske prestolnice igrišče zapustila sklonjenih glav na minulih dveh tekmah z Zlatorogom in Tajfunom.

Sprva je kazalo na zanesljivo zmago izbrancev gostujočega trenerja Aleksandra Džikića, ki so si po prvem polčasu priigrali prednost 12 točk (47:35). V prvi polovici drugega polčasa so močno popustili, tako da so jim gostitelji, ki so tretjo tretjino dobili z izidom 16:5, povsem zadihali za ovratnik. V odločilni zadnji četrtini so Novomeščani vendarle uveljavili svojo prednost v igralskem kadru ter po dramatični in izjemno razburljivi končnici zmagali s 75:70.

Košarkarji Krke so sedaj na pragu prvega mesta v Ligi Telemach za prvaka. Z zadnjo zmago so dosegli sedmi uspeh, najbližja zasledovalka Union Olimpija pa ima enega manj. Novomeščani za vrh potrebujejo le še eno zmago, ki jo bodo že v soboto lovili doma proti Grosupeljčanom.

"Točki sta najpomembnejši, vse ostalo bo šlo v pozabo. Imeli smo obdobja zelo dobre in obdobja slabe igre. To smo tudi pričakovali po tekmi z Olimpijo – težko tekmo, saj se je zelo težko spočiti igralce v tako kratkem obdobju," je po tekmi dejal novomeški trener Aleksandar Džikić.

Izidi 8. kroga lige Telemach za prvaka in obstanek ter lestvici.

* Izidi, 8. krog:
- liga za prvaka:
- sreda, 22. april:
Rogaška - Krka                     70:75 (16:26, 35:47, 51:52)
Union Olimpija - Zlatorog Laško    82:60 (22:13, 41:26, 65:39)
Grosbasket - Tajfun                63:57 (12:14, 32:25, 48:42)
- liga za obstanek:
Elektra Šoštanj - Portorož         65:84 (15:19, 34:40, 49:64)
Šenčur Ggd - Helios Suns           67:74 (15:17, 34:37, 51:54)
1. Helios Suns                       18 13  5 1375:1259  31
2. Portorož                          18 12  6 1316:1190  30
3. Šenčur Gorenjska gradbena družba  18 11  7 1284:1219  29
4. Hopsi Polzela                     18 10  8 1372:1325  28
5. Elektra Šoštanj                   18  3 15 1193:1380  21
6. Maribor Nova KBM                  18  5 13  918:1085  20
* Opomba: Mariborska ekipa je zavoljo stečaja izstopila iz vseh tekmovanj pod okriljem Košarkarske zveze Slovenije, vse njene nadaljnje tekme so registrirane z izidom 0:20