nogomet

Zabili dva gola, pa izgubili; Gorica boljša od Krškega

23.8.2015 | 19:25 | I. V. in STA

Ko je v 78. minuti Fuček takole izkoristil strel z 11 m, so Koprčani ostali z igralcem manj na igrišču, a so vseeno dosegli še dva zadetka. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Nogometaši Krke tudi v tretjem poskusu niso izkoristili domačega terena, po Gorici in Domžalah je bil tokrat pod Portovalom uspešen Koper, ki je drugi polčas dobil s 4:2, medtem ko v prve tri četrt ure ni bilo zadetkov. Neuspešni so bili tokrat tudi Krčani, ki so v gosteh z 1:3 izgubili z Gorico.

Začetek tekme med Krko in Koprom je bil zadržan, nobena ekipa si ni pripravila zaključnega strela, v 18. minuti pa je po prekršku Lea Ejupa Koper prišel do enajstmetrovke. Žogo si je nastavil Damir Hadžić, a je domači vratar Miodrag Mitrović njegov strel ubranil. Že v naslednji minuti so gosti imeli novo priložnost za zadetek. Amar Rahmanović je izvedel prosti strel, žoga pa je končala v prečki.

Novomeščani so prevzeli pobudo in si priigrali tri priložnosti, streli Žige Kastrevca, Danijela Demžarja in Josipa Fučka pa so zleteli mimo gola. V 32. minuti je poizkusil Rahmanović, ki je bil premalo natančen, tako kot v 40. minuti Marin Perić. V sodniškem dodatku prvega polčasa je bil nevaren Domen Črnigoj, a je bil na pravem mestu Mitrović.

Začetek drugega polčasa je bil bolj obetaven in dinamičen, strela Nane Adda Welbecka in Matej Potokarja pa sta bila le uvod v razburljivih dobrih 20 minut.

Za veselje gostov je v 64. minuti poskrbel Jaka Štromajer, ki je izkoristil podajo iz kota Marka Krivičića, dobil skok in zadel za 1:0. Veselje Koprčanov je trajalo le pet minut, saj je v 70. minuti izenačil Josip Fuček. Krkaši so izvedli kot, žogo je Welbeck podaljšal do Fučka, ta pa je meril natančno s 17 metrov. V 72. minuti, le nekaj trenutkov po vstopu s klopi, je za domače nevarno poizkusil Enes Novinič.

V 75. je Koper izkoristil lepo priložnost, ki sta jo izpeljala osrednja branilca. Hadžić je lepo podal v kazenski prostor, kjer se je sam znašel Denis Halilović, ta pa ponujenega ni zapravil. Hadžić je tri minute kasneje pustil soigralce na cedilu, saj je prejel drugi rumeni karton za prekršek v kazenskem prostoru. Sodnik Rade Obrenović je dosodil enajstmetrovko, ki jo je Fuček izkoristil. To ni ustavilo gostov. V 82. minuti je Josip Ivančić potegnil po desni strani, podal v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu Štromajer, izkušeni napadalec je le nastavil nogo. Zmago je v 91. minuti potrdil Ivančić, ki je preigral dva domača branilca in zadel. Krka bo v soboto gostovala v Mariboru.

Nogometaši Gorice so hitro preboleli šok iz pokala, od katerega so se poslovili po porazu z Muro, in zabeležili še šesto zaporedno prvenstveno zmago, s katero so obdržali prvo mesto na razpredelnici. Poraz v pokalu očitno ni pustil nobenih posledic, saj so se gostitelji že na začetku postavili, kot se mora favorizirana ekipa, takoj prevzeli pobudo, ki jo je z zadetkoma kronal zelo razpoloženi novinec v goriški vrsti Marko Nunić. Slednji je po znižanju Krškega poskrbel za nekaj negotovosti, saj ga je sodnik izključil, toda domači so znali nadzorovati rezultat tudi z igralcem manj, še več, dosegli so še tretji gol, z njim pa praktično rešili vprašanje zmagovalca.

Osrednja osebnost tekme je bil Nunić, ne samo zaradi dveh golov in rdečega kartona, ampak zaradi dejstva, da je bil 60 minut neprestana nevarnost za gostujočega vratarja. Prvič je mrežo zatresel v 17. minuti, ko je z glavo izkoristil podajo prav tako zelo razpoloženega Blessinga Chibuikeja Elekeja, nato se je še nekajkrat znašel v ugodnem položaju, v 27. minuti pa je prav tako z glavo tudi kronal lepo akcijo, ki jo je začel Eleke, nadaljeval pa Amel Džuzdanović.

Gorica je ob koncu prvega polčasa prek Marshala Mfona Johnsona zadela še prečko, Džuzdanović je zatresel tudi zunanji del mreže, gosti pa so na domači gol v prvem delu sprožili le dva strela, v okvir pa je šel le poskus Enesa Rujovića.

Gosti so več ambicioznosti pokazali v nadaljevanju, prišli do znižanja izida, ko je Dejan Urbanč po prekršku vratarja Gregorja Sorčana v 60. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko. V 62. minuti so domači ostali še brez izključenega Nunića, ki je trčil z vratarjem, poskušal izsiliti najstrožjo kazen, a si prislužil drugi rumeni karton in predčasno pot v slačilnico.

Toda upe Krčanov je dokončno pokopal Džuzdanović, ki je odlično izvedel prosti strel s 25 metrov in postavil končni izid.

Krka : Luka Koper 2:4 (0:0)

Strelci: 0:1 Štromajer (64.), 1:1 Fuček (70.), 1:2 Halilović (75.), 2:2 Fuček (79./11-m), 2:3 Štromajer (82.), 2:4 Ivančič (91.).

Krka: Mitrović, Vučkić (od 85. Gliha), Ejup, Dežmar, Marotti, Fuček, Mojstrovič, Welbeck, Perić, Potokar (od 64. Dangubić), Kastrevec (od 71. Novinič).

Luka Koper: Simčič, Andrejašič (od 93. Posavac), Hadžić, Šme, Halilović, Radujko, Rahmanović (od 47. Ivančić), Krivičić, Tomić, Črnigoj, Štromajer (od 82. Šimurina).

Rumeni kartoni: Ejup, Kastrevec; Hadžić, Črnigoj, Šme.

Rdeč karton: Hadžić (78.).

Gorica : Krško 3:1 (2:0)

Strelci: Nunić (17.), 2:0 Nunić (28.), 2:1 Urbanč (60., 11-m), 3:1 Džuzdanović (70.).

Gorica: Sorčan, Celcer, Širok, Arčon (od 82. Škarabot), Eleke, Kavčič, Humar (od 72. Kolenc), Džuzdanović, Jogan, Nunić, Johnson.

Krško: Zalokar, Petric, Volarič, Urbanč, Poljanec, Sikošek, Jakolić, Drnovšek, Rujović (od 75. Blažinčič), Čeh (od 84. Slivšek), Đukić.

Rumena kartona: Nunić; Volarič.

Rdeč karton: Nunić (62.).

Lestvica: 1. Gorica 18, 2. Olimpija 13, 3. Maribor 11, 4. Domžale 10, 5. Luka Koper 8, 6. Krka 8, 7. Krško 8, 8. Rudar 6, 9. Zavrč 6, 10. Celje 5.