odbojka

Končno tudi gladka zmaga

8.11.2015 | 09:45 | B. B.

Krka : Fužinar Metal 3:0 (23, 11, 18)

Novo mesto - Po neprepričljivem uvodu v sezono so odbojkarji Krke včeraj nujno potrebovali zmago. Zadnjeuvrščeni nasprotnik z Raven na Koroškem je bil pravšnji za to nalogo, krkaši, za katere je po poškodbi spet zaigral korektor Luka Brulec, pa so po zmagi s 3:0 korak bližje sredini lestvice.

Krka je začela negotovo v napadu in Fužinar je takoj ustvaril nekaj točk prednosti. Preobrat je prišel z Luko Brulcem, kje v igo vstopil pri zaostanku Krke z 10:13. Na 14. točki sta bila nasprotnika že poravnana, Krka pa se je počasi začela dvigovati v vseh elementih igre. Pri 23:20 za Krko so se Korošci dvema zaporednima točkama približali, toda preobrata jim ni uspelo doseči.

V drugem nizu je bila na igrišču le Krka. Dolenjskim odbojkarjem je uspevalo praktično vse, kar so si zamislili. Kosmina je zabijal v vseh položajev, Turk je s servisi nekajkrat dobro načel obrambo gostov, blok pa je pobral tisto, kar je Fužinarju še uspelo dvigniti nad mrežo. Posledica je bila vsega 11 točk gostov v drugem nizu.

A že v uvodu tretjega niza so na dan prišle stare težave Krke, ki jih še najlažje pripišemo nezbranosti. K sreči je kriza hitro prešla, nekaj točk prednosti Fužinarja pa je skopnelo še preden bi se zadeve lahko zapletle. Pri izidu 20:16 je bilo bolj ali manj jasno, da se tekma ne bo zavlekla in Krka jo je v rednici zaključila s štirimi zaporednimi točkami.

Krka: Brulec 7, Ožbalt, Vrhovšek, Kosmina 16, Erpič, Vesel, Drobnič, Pucelj 4, Bregar 9, Lindič 2, Klobčar, Turk 11, Plot.

Fužinar Metal: Stravnik, M. Jež 2, Lednik, Šavc 1, Borko, Tomaž, J. Jež 8, Valentan 2, House 5, Libnik, Cuevas 11, Čuk 1.