rokomet

Novomeščani tokrat precej nebogljeni

21.11.2015 | 10:15 | I. V.

Grega Okleščen je bil skupaj z Jernejem Papežem s sedmimi zadetki najboljši strelec med krkaši. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Sinoči rokometašem Krke na prvi tekmi 11. kroga 1. NLB Leasing lige ni uspelo izkoristiti domačega terena in priti do novih dveh točk, s katerimi bi se utrdili na petem mestu prvenstvene lestvice, saj so bili tokrat Škofjeločani, ki so se z zmago po točkah izenačili z Novomeščani, izvrstno razpoloženi in so vodili celotno srečanje ter se na koncu veselili zmage s 37:32.

Do prve izdatnejše prednosti so gostje iz Škofje Loke prišli v 21. minuti, ko so povedli z 12:7. Ob koncu polčasa je Krkinim rokometašem uspelo približati se na en sam zadetek zaostanka na 13:14. V začetku drugega polčasa so Novomeščani še nekaj časa držali korak z gosti in zdelo se je, da bi si domačini v končnici le lahko priigrali pomembni točki, a so sledile minute krize, ki so jo gostje izkoristili, v 52. minuti povedli z 32:26 in s tem je bila tekma praktično odločena

Krka bo naslednjo tekmo igrala prihodnjo soboto doma s Sevnico.

Krka : Urbanscape Loka 32:37 (14:16)

Krka: Baznik, Rašo, Jurečič 6 (1), Lavrič 3, Didovič 3, Okleščen 7, Pršina, Irman, Jeraj, Jakše 1, Udovč, Kovačič 2, Furdi 1, Papež 7 (2), Orlič 2, Klobčar.

Urbanscape Loka: M. Vrbinc 5, Rakovec, Šibanc 5, Jenko-Bogdanič 10 (4), Jesenko, Štremfelj, Korošec, Dolenec 3, Cingesar 3, Bradeško 2, Pajntar, Rant, Bergant, Kete 9, A. Vrbinc.

Lestvica: 1. Gorenje Velenje 20, 2. Celje Pivovarna Laško 20, 3. Jeruzalem Ormož 16, 4. Koper 2013 14, 5. Krka 13, 6. Maribor Branik 13, 7. Urbanscape Loka 13, 8. Riko Ribnica 10, 9. Trimo Trebnje 9, 10. Istrabenz Plini Izola 6, 11. Slovenj Gradec 2011 5, 12. Dobova 3, 13. Slovan 3, 14. Sevnica 2.