odbojka

Krkaši vnovič boljši od Korošcev

17.12.2015 | 11:45 | STA, M. M.

Ravne na Koroškem - Odbojkarji Krke so v vnaprej odigrani tekmi 16. kroga 1. DOL za moške na Ravnah premagali Fužinar s 3:1 (-18, 23, 22, 20).

Odbojkarji Fužinarja Metala so namesto 16. januarja prihodnje leto tekmo 16. kroga prve lige proti odbojkarjem Krke odigrali že v sredo 16. decembra. Tako kot na tekmi 7. kroga v Novem mestu in tudi na obeh pokalnih tekmah so jih Novomeščani spet premagali, niso pa imeli lahkega dela. Korošcem se je videlo, da so popravili formo, a Krka, ki je zabeležila peti prvenstven uspeh, se je izkazala kot boljše ekipa od National Žirovnice, proti kateri je Fužinar pred dnevi zabeležil prvo zmago.

Tako kot na prejšnji tekmi doma proti odbojkarjem iz Žirovnice so Ravenčani tekmo začeli dobro. V prvem nizu so imeli gostitelji namreč po izidu 10:10 vseskozi lepo prednost, z zanesljivim sprejemom so tekmece nadigrali predvsem po zaslugi učinkovitih napadalnih akcij, zlasti Portoričana Josepha Cuevasa, kapetana Jureta Ježa in Američana Garyja Housa. Izkazali so se tudi z dobrim blokom, kar je bilo dovolj, da so brez težav dobili prvi niz.

Igralci domače ekipe so tudi v drugem nizu zaigrali zbrano in odločno in imeli prednost vse do drugega tehničnega odmora. Toda nato so pobudo prevzeli Dolenjci, na 18. točki izenačili izid, v končnici pa po zaslugi "vročega" Valentina Turka in Luke Brulca prišli do izenačenja na 1:1.

Ko so gosti v tretjem nizu izkoristili slab sprejem in napad tekmecev ter povedli z 19:11, je bilo videti, da je domači odpor končan. Toda gostitelji se niso hoteli predati, zaostanek v končnici znižali na 20:22, a več jim ni uspelo. Zato pa so nekaj časa držali vodstvo v četrtem nizu, toda pred odhodom na drugi tehnični odmor so jih gosti ujeli in tudi prehiteli. Nato je domačim poleg sprejema zatajil še servis, tako da niso imeli pravih možnosti, da bi vknjižili kaj več kot časten poraz.

Fužinar Metal - Krka 1:3 (-18, 23, 22, 20)

* Dvorana OŠ Prežihovega Voranca, gledalcev 80, sodnika: Seifried in Miklošič (oba Maribor).

* Fužinar Metal: Stravnik 7, M. Jež 8, Lednik, Šavc, Borko, Tomaž, J. Jež 20, Valentan 6, House 5, Libnik, Cuevas 16.

* Krka: Brulec 19, Ožbalt, G. Erpič 4, Vrhovšek, Kosmina 10, U. Erpič, Drobnič 2, Pucelj, Bregar 10, Klobčar, Turk 22, Plot.