Krkašice proti Krimu dobile polčas

25.1.2016 | 08:00 | I. V.

Krkini vratarki Karmen Korenič v zadnjih desetih minutah ni uspelo zaustaviti kanonade Ljubljančank. (Foto: I. V.)

Novo mesto - Po presenečenju je zadišalo na tekmi z državnimi prvakinjami, ko so novomeške rokometašice v Ljubljani ob koncu prvega polčasa po izenačenju na 8:8 z delnim izidom 4:0 povedle z 12:8 in dobile prvi polčas s 13:9. A jim Ljubljančanke v nadaljevanju niso dovolile presenetiti.

Še deset minut pred koncem so Novomeščanke z zadetkom Dominike Mrmolja še zadnjič povedle za štiri zadetke (23:19), potem pa so Ljubljančanke v štirih minutah dosegle pet zaporednih zadetkov ter z delnim izidom 10:2 tekmo odločile sebi v prid z 29:25.

Zadetke za Krko so dosegle Urška Vidic 2, Nina Ražem 3, Petra Kramar 4, Nina Leskovec 3, Tjaša Rudman 1, Dominika Mrmolja 5, Manca Završnik 1 in Tjaša Veble 6.

Lestvica: 1. Zagorje 21, 2. Krim Mercator 21, 4. Celje Celjske mesnine 15, 3. Mlinotest Ajdovščina 14, 5. Krka 13, 7. Ž.U.R.D. Koper 12, 6. Ljubljana 12, 8. Zelene doline Žalec 10, 9. Velenje 6, 10. DP Logik Branik 6, 11. Jadran Bluemarine 2, 12. Brežice 0.

Prihodnjo soboto bodo novomeške rokometašice igrale v gosteh v Kopru, 6. februarja pa doma z Žalcem. Brežičanke bodo v soboto igrale doma z Ajdovščino.