odbojka

Kljub podcenjevanju zmagali s 3:0

14.2.2016 | 09:30 | I: V.

Novo mesto - Odbojkarji Krke so z zmago začeli drugi del tekmovanja v prvi državni odbojkarski ligi. S 3:0 so ugnali po prvem delu zadnjeuvrščeni ravenski Fužinar, a zmaga jim ni bila podarjena. Nekoliko podcenjevanja in sproščenost gostov, ki v Novem mestu niso imeli kaj izgubiti, sta botrovala napetemu zaključku prvega niza, ki so ga v podaljšku dobili Novomeščani.

Prvi niz, v katerem so naredili kar dvanajst napak, je bil očitno dovolj resno opozorilo varovancem trenerja Rojca, da so v nadaljevanju zaigrali resneje in s serijo blokov povsem onemogočili napadalce Fužinarja, ki je v Novo mesto prišel le z devetimi igralci.

Po lahko dobljenem drugem nizu so Novomeščani znova popustili in iniciativo prepustili gostom, ki so sredi niza vodili že s petimi točkami prednosti in vse je kazalo, da jim bo celo uspelo priti do niza, a so se Krkini odbojkarji po zaostanku 13:18 le zbrali in zmagali s 3:0.

Ob precej medli igri nekaterih nosilcev se je med Krkinimi odbojkarji tokrat najbolj izkazal Martin Kosmina, ki je bil z 18 točkami najučinkovitejši igralec tekme, sprejem je imel 76-odstoten, tako kot Miha Bregar je bil trikrat uspešen v bloku, temu pa je dodal še en as.

Krka : Fužinar Metal 3:0 (24, 17, 21)

Krka: Brulec 9, G. Erpič 4, Vrhovšek 1, Kosmina 18, U. Erpič, Vesel, Drobnič 4, Pucelj, Bregar 9, Lindič, Klobčar, Turk 9, Plot.

Fužinar Metal: Stravnik 4, M. Jež 1, Lednik, Šavc, Borko 3, Tomaž 14, J. Jež 5, Valentan 8, Libnik.