odbojka

Do Žirovničanov niso imeli milosti

14.3.2016 | 10:45 | STA, M. M.

Martin Kosmina je bil ob 73-odst. realizaciji napadov s 26 točkami najučinkovitejši igralec tekme, v svojo statistiko pa je vpisal tudi šest blokov in en as. (Foto: I. V., arhiv DL)

Novo mesto - Odbojkarji Krke so v tekmi 5. kroga zelene skupine 1. DOL za moške v Novem mestu premagali National Žirovnico s 3:1 (21, -23, 20, 21).

Prvoligaški ples National Žirovnice je tako trajal le eno sezono. Po porazu in zmagi Fužinarja je že krog pred koncem jasno, da bodo Gorenjci izpadli iz lige, kar še pred nekaj tedni ne bi napovedoval nihče. Še pred časom je bilo najbolj verjetno, da bo o izpadu v zadnjem krogu odločala medsebojna tekma med Gorenjci in Korošci, a ta naslednji teden zdaj ne bo imela pravega pomena.

Novomeščani do Žirovničanov niso imeli milosti. Igrali so odlično, čeprav so nastopili brez Luke Brulca, ki ga je na mestu korektorja zamenjal Valentin Turk. Tudi Žirovničani so pokazali boljšo predstavo kot na zadnjih tekmah, toda ta je bila premalo. Predvsem zaradi odlične igre Martina Kosmine, ki je bil ob 73 odstotni realizaciji napadov s 26 točkami najučinkovitejši igralec tekme, v svojo statistiko pa vpisal tudi šest blokov in en as. Novomeščani so dosegli kar 18 blok točk, Gorenjci le sedem, prevladovali pa so tudi v drugih elementih, le sprejem sta imeli ekipi izenačen, Žirovnica pa je kar malce presenetljivo, glede na pomembnost tekme, naredila manj lastnih napak.

Da Dolenjce težave tekmecev ne zanimajo, je pokazal že začetek tekme. Domači so z dobrimi servisi prišli do vodstva 10:5 in 13:7 in ga brez večjih težav zadržali do konca. Gosti so se v končnici sicer približali na tri točke zaostanka, toda preobrat jim zaradi zanesljive igre Krke ni uspel.

So pa Gorenjci pokazali zobe v drugem nizu. Gostitelji so v njem naredili kar 11 napak, kar so tekmeci znali izkoristiti. Vodili so od začetka do konca, največ s sedmimi točkami. V zaključku so sicer imeli nekaj težav, zapravili so štiri zaključne žoge, peto pa vendarle izkoristili. A to je tudi vse, kar jim je uspelo. Domači napad se je v tretjem nizu spet razigral, tako da Novomeščani niso imeli nikakršnih problemov, da so držali zanesljivo vodstvo. To sicer nikoli ni bilo ravno visoko, največjo prednost so imeli pri drugem tehničnem odmoru, ko so vodili s 16:11.

V četrtem nizu je bila na začetku pobuda še na strani Žirovnice, ki je zadnjič vodila pri izidu 12:13, toda v nadaljevanju so domači hitro postavili stvari na svoje mesto in brez težav dobili tudi četrti niz.

Krka - National Žirovnica 3:1 (21, -23, 20, 21)

* Dvorana Marof, gledalcev 100, sodnika: Valentar (Prevalje), Seifried (Maribor).

* Krka: Brulec, Ožbalt, G. Erpič 4, Vrhovšek, Kosmina 26, U. Erpič, Vesel, Drobnič 16, Pucelj 5, Bregar 10, Klobčar, Turk 17.

* National Žirovnica: Toman, Kegljevič 7, Bajdak 12, Blagne 1, Hrovat, Tučen 7, Potočnik 15, Mulec 3, Peljhan, Beravs 4, Šikanić, Globolčnik, Jenko 5, Lindič.