Ribničani remizirali s Celjani

27.4.2016 | 08:25 | STA

Ribnica - Rokometaši Rika Ribnice in Celja Pivovarne Laško so se v 1. krogu končnice za prvaka 1. NLB Leasing lige razšli z neodločenim izidom 27:27 (14:15).

* Športna dvorana, gledalcev 400, sodnika: Nahtigal (Ljubljana) in Deržek (Ajdovščina).

* Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 5 (1), Fink, Celminš, Grebenc 9, Knavs, N. Heningman, Skušek 2 (1), Pucelj 4, Petek, Nosan 5 (2), Kljun, Batinič, Atanasov, Košmrlj 2.

* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek, Malus 4, Babarskas 2, Janc 4 (1), Razgor, Marguč, Poteko 2, Suholežnik, Zarabec 4, Kodrin, Fižuleto, Dobelšek, Mlakar 6, Žvižej 5.

* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (4), Celje Pivovarna Laško 1 (1).

* Izključitve: Riko Ribnica 14, Celje Pivovarna Laško 14 minut.

* Rdeči karton: Blagotinšek (51.), Pucelj (60.).

Ribničani in Celjani so se po polfinalnem pokalnem obračunu v Ribnici znova srečali. Potem ko so Celjani omenjeni dvoboj dobili, so se danes morali zadovoljiti le s točko. To pa pomeni, da bi se Gorenje s sredino zmago proti Kopru samo znašlo na prvem mestu lestvice.

Tekma je bila v prvem polčasu izenačena, po enkrat so si domači in gosti priigrali dva zadetka prednosti. V drugem polčasu pa je bolje kazalo Celjanom. Ti so namreč kar trikrat imeli prednost treh zadetkov, po golu Jake Malusa v 50. minuti pa kar štiri (24:20).

Še minuto pozneje so gosti vodili s 25:21 in vse je kazalo, da se bodo Celjani veselili zmage. Toda borbeni Ribničani so dosegli tri zadetke zapovrstjo, znižali na 24:25, Jan Grebenc pa je z dvema zadetkoma ob koncu tekme poskrbel za delitev točk.

Ribničani bodo v 2. krogu v soboto gostili Maribor, Celjani pa Koper.

Izidi 1. kroga končnice za prvaka 1. NLB Leasing lige in lestvica.