rokomet

Ribnica izgubila v gosteh

26.5.2016 | 09:00 | STA, M. M.

Koper - Rokometaši Kopra 2013 so v 9. krogu 1. NLB Leasing lige za prvaka premagali Riko Ribnico s 30:28 (16:17). Koprčani so tokrat tekmece v zadnji domači tekmi v sezoni gostili v dvorani Osnovne šole Koper in ne na Bonifiki, kjer potekajo finalni dogodki v slovenskih nogometnih pokalih. Sprememba okolja jim je na koncu prinesla pomembni točki, čeprav so še ob polčasu zaostajali za Ribničani.

Ti so bolje začeli in si priigrali začetno prednost 5:2, po koprskem izenačenju pa je bil izid v prvem delu vseskozi tesen. Za gol pa so ga po zadetku Janeza Skuška dobili gostje.

Tudi v nadaljevanju si nobena ekipa dolgo ni priigrala prednosti, ki bi ji omogočala mirno končnico. Ribničani so vodili z 21:19 in 25:24, Koprčani pa so jih lovili in ujeli pri 23:21 in 26:26.

Ribničani so nato po golu Nika Henigmana povedli z 28:27, a je bil v 55. minuti to tudi njihov zadnji gol. Koprčani pa so do konca zadeli še trikrat, mož odločitve je bil Žiga Smolnik, ki je tri od svojih štirih golov dosegel v zadnjih sedmih minutah, ter odločil zmagovalca s 30:28.

Po pet golov so pri domačih dosegli Tilen Sokolič, Jan Gorela in Grega Krečič, pri gostih je bil prvi strelec z desetimi goli Skušek.

V zadnjem krogu bodo Koprčani v petek gostovali pri Mariboru, Ribničani pa dan pozneje igrali doma z Urbanscape Loko.

Koper 2013 - Riko Ribnica 30:28 (16:17)

* Športna dvorana OŠ Koper, gledalcev 800, sodnika: Deržek (Ajdovščina), Nahtigal (Ljubljana).

* Koper 2013: Ponikvar, Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 1, Krečič 5, Matijaševič 3, Gašperšič, Ravlija, Gorela 5, Rapotec 4, Smolnik 4 (1), Sokolič 5 (4), Marić, Bratkovič 3 (1).

* Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Leban 5, Fink 3, Celminš, Grebenc 2, Knavs 2, Henigman 1, Skušek 10 (4), Pucelj, petek, Pahulje, Nosan 5, Kljun, Atanasov, Košmrlj.

* Sedemmetrovke: Koper 2013 6 (7), Riko Ribnica 4 (4).

* Izključitve: Koper 2013 14, Riko Ribnica 10 minut.

* Rdeč karton: Bratkovič (49.).