Na Gorjancih zmagal Italijan s starodobnikom, Udovč četrti

19.6.2016 | 20:00 | I. V.

Lojze Udovč (Foto: I. Vidmar)

Martin Jeršin (Foto: I. Vidmar)

Patrik Zajelšnik (Foto: I. Vidmar)

Gornja Težka Voda - Dež je močno priredil današnjo gorsko hitrostno avtomobilistično dirko  na Gorjancih, ki jo je presenetljivo dobil Italijan Stefano Di Fulvio s starodobnikom, prototipom Osella PA 9/90), ki je imel zaradi štarta pred dežjem na voljo precej hitrejšo progo od tekmecev z novejšimi formulami in prototipi, ki so šli na progo zadnji in so imeli mokro cesto, zaradi katere se jih je nekaj v skrbi za svoj dirkalnik celo odločilo ostati v dolini.

Je pa imel srečo s štartno številko domačin Lojze Udovč z Malkovca, ki je s svojim Cliom po 46. času prve vožnje v drugo na še skoraj suhi cesti dosegel skupno deveti izid druge vožnje in se s tem prebil na skupno 21. mesto, medtem ko je v diviziji 3 državnega prvenstva na drugem mestu z vsega 63 stotink sekunde zaostal za zmagovalcem Alešem Prekom s Hondo Civic. Manj sreče z vremenom je imel drugi domačin na dirki Martin Jeršin z Otočca, ki je po 52. mestu v prvi vožnji v drugo po mokri cesti s svojo Hondo Integro dosegel za kar 26 sekund slabši čas in zdrsnil za šest mest na 58. mesto.

Za Stefanom di Fulviom je drugo mesto zasedel Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC), ki je za zmagovalcem zaostal  pet sekund,  tretje mesto je pripadlo Italijanu Federicu Liberju (Gloria C8P - EVO), četrti je bil Avstrijec Karl Schagerl (VW Golf Rallye TFSI-R), peti pa Čeh Petr Trnka (Norma M20FC).

Zmagovalec prve vožnje Patrik Zajelšnik je na mokri cesti s prvega padel na skupno sedmo mesto, kar pa je bila še vedno najboljša slovenska uvrstitev, Peter Marc (Mitsubishi Lancer IX) je bil skupno 14., Aleš Prek (Honda Civic type R) pa 17, Lojze Udovč pa je bil med slovenskimi vozniki skupno peti oziroma v razvrstitvi za državno prvenstvo, kjer Zajelšnikov izid ne šteje, četrti.Čeprav je bil z uvrstitvijo zadovoljen, pa je po dirki povedal, da mu je malo žal za izgubljeno priložnostjo saj je za tretjeuvrščenim Bubničem zaostal le 53, za drugouvrščenim Prekom pa le 63 stotink sekunde. "Dobro sem se odločil, ko sem kljub dežju uporabil gladke gume, saj se je tedaj cesta še sproti sušila.Če bi bil le za dobre po sekunde hitrejši bi zmagal v svoji kategoriji in bil skupno drugi," je povedal po dirki.

Martin Jeršin, ki je moral v noči med soboto in nedeljo celo zamenjati pokvarjen motor, je v vrstnem redu za državno prvenstvo zasedel 16. mesto, tretji domači dirkač Peter Kapler iz Šmarjete pa je s Peugeotom 306 dirko končal na 22. mestu v razvrstitvi za državno prvenstvo.

Podrobne rezultate si lahko ogledate na spletni strani dirke.