nogomet

18.9.2016 | 08:25 | I. V.

Krčani so bili večino časa pred vrati Mariborčanov. (Foto: I. Vidmar)

Mariborski vratar Jasmin Handanović je imel polne roke dela. (Foto: I. Vidmar)

Krško - Nogometaši Krškega so sinoči z 1:2 izgubili tekmo devetega kroga Prve lige Telekom Slovenije z Mariborom, čeprav so bili večji del srečanja na razmočenem igrišču, na vzhodnem delu celo polnem luž, ki so marsikdaj presenetile nogometaše in skoraj povsem ustavile žogo.

Prvi zadetek so dobili Krčani v času začetnega "otipavanja" , ko je v navidez neobetavni akciji Janža poslal lep predložek v kazenski prostor krškega, žoga pa je prišla na nogo Dareta Vršiča, ki je premagal domačega vratarja Marka Zalokarja.

Po zadetku in vodstvu Mariborčanov je igra Krčanov počasi oživela in igra se je postopoma preselila na polovico Mariborčanov, plod dobre igre pa je bil zadetek Klemna Šturma, ki je v 36. minuti levega roba kazenskega prostora najbrž želel le podati pred gol, a je bila žoga za kaj takega nekoliko previsoka, a vseeno dovolj nizka, da je preletela mariborskega vratarja Jasmina Handanovića in tik pod prečko zletela v njegovo mrežo.

Krčani se niso zadovoljili z remijem, hoteli so več in drugi polčas je minil v ritmu njihovih napadov, Mariborčani pa so se le branili in sem ter tja poskusili Zalokarjeva vrata ogroziti iz protinapadov. Ko je četrti sodnik ob koncu devetdesete minute pokazal tablo s številko 4, za kolikor je tokrat izvrstni vrhniški sodnik Sagrković podaljšal srečanje, se je bilo bati samo enega, da bo ob stalnih napadih Krčanov uspavana domača obramba popustila, kar se je zgodilo že v prvi minuti podaljška, ko je v s približno dvajsetih metrov streljal Kabha, a se je na razmočenem terenu nizka žoga tako nerodno odbila od tal in presenetila vratarja Zalokarja. V preostalih treh minutah so Krčani pritisnili na mariborska vrata in jih resno ogrozili, a je bil Handanović dovolj zbran, da je žogo obakrat zbil v kot, ki pa ju Krčanom ni uspelo izkoristiti.

Mariborčani so se z zmago v Krškem povzpeli na začasno prvo mesto, saj drugouvrščeno Olimpijo tekma devetega kroga z Aluminijem čaka danes, Krčani pa so ostali na osmem mestu, ki ostaja odvisno od tekme med Olimpijo in devetouvrščenim Aluminijem.

Tudi v desetem krogu bodo Krčani igrali doma, v sredo se bodo pomerili z velenjskim Rudarjem.

Krško : Maribor 1:2 (1:1)

Krško: Zalokar, Krajcer, Dušak, Šturm, Drnovšek, Čeh (od 66. Pavić), Dangubić (od 85. Bučar), Sadiković, Jurečič, Rudonja (od 50. Baskera), Mensah.

Maribor: Handanović, Šme, Šuler, Defendi, Janža, Vrhovec (od 46. Kabha), Bohar (od 74. Mezga), Sallalich, Vršič, Sunny Omoregie (od 61. Tavares), Zahović.

Rumeni kartoni: Jurečič, Krajcer; Vrhovec, Šme.

Lestvica: 1. Maribor 17, 2. Olimpija 16, 3. Gorica 15, 4. Luka Koper 15, 5. Domžale 14, 6. Celje 13, 7. Rudar 11, 8. Krško 9, 9. Aluminij 7, 10. Radomlje 4.