Triglav je bil precej previsok

12.11.2017 | 09:50 | B. B.

Kranj - Odbojkarji Krke so na gostovanju v Kranju v 6. krogu 1. DOL za moške gladko izgubil. Triglav je bil boljši s 3:0 (11, 21, 19)

Krka, ki je v prejšnjem krogu proti Salonitu osvojila prvo točko, se je novemu presenečanju nadejala tudi v Kranju. Ostalo je le pri željah.

Kranjčani so ves čas držali vse niti igre v svojih rokah, z zanesljivo igro v napadu in s premočjo v bloku, kjer se je Krki poznala odsotnost Mihe Bregarja, pa niti v enem trenutku niso dovolili, ogrozil njihovo zmago. Prvo ime dvoboja je bil Črtomir Bošnjak, ki je bil s 16 točkami najučinkovitejši igralec tekme, pet jih je dosegel v bloku.

Prvi niz je trajal le 18 minut in tudi v drugem je bila Krka ves čas v zaostanku. Do drugega tehničnega odmora so še nekako držali korak (16:15) z Gorenjci, nato pa so domači z delnim izidom 5:1 ušli ter nekaj trenutkov pozneje povedli z 2:0. V tretjem nizu so si gostitelji že na začetku priigrali prednost petih točk, ki so jo brez težav zadržali do konca.

V naslednjem krogu bo Triglav gostoval pri Salonitu, Krka pa bo gostila ACH Volley.

* Dvorana Planina, sodnika: Perčič, Kramar (oba Kamnik).

* Triglav Kranj: Toman, Bošnjak 16, Tučen 2, Bregant 13, Kos, Beravs 2, Bežek, Mali 11, Lužovec, Jenko 4, Maček, Kök, Rezar 4.

* Krka: G. Erpič 4, Vrhovšek 3, Klobčar, Kosmina, Borin, U. Erpič 5, Kafol, Pucelj, Klobčar, Renko, Turk 9.