13.11.2022 | 09:30 | Besedilo in fotografije: R. N.

Novo mesto - Veliko težje, kot kaže končni rezultat, so do pete zmage v tej sezoni prišli rokometaši Krke, ki so doma s 30:25 premagali Dobovo. V zaključku tekme so ohranili zbranost in z delnim izidom 3:0 ušli na 27:23 ter tako dokončno zlomili odpor borbenih Posavcev.

Dobova je sicer bolje odprla tekmo in v 11. minuti tudi po zaslugi razpoloženega vratarja Jerneja Mlakarja prišla do treh zadetkov prednosti (7:4). Novomeščani so jih deset minut pred koncem polčasa ujeli na 11. točki, tudi na odmor sta šli ekipi poravnani (15:15).

Tudi v drugem delu so gledalci v dvorani Marof, veliko je bilo tudi navijačev Dobove, spremljali izenačeno srečanje. Željko Sukić je v 51. minuti Posavce približal na gol zaostanka (23:24). Tilen Kukman je nato zadel iz sedemmetrovke in Krko vrnil na plus dva. Dobova je imela lepo priložnost, da zniža zaostanek, a Jernej Avsec, ki je bil razglašen za igralca tekme, je z izjemnim vračanjem v obrambo rešil prazna vrata Krke. To je bil eden prelomnih trenutkov na tekmi. Voda na mlin Novomeščanov je bila tudi izključitev Antona Glogovška, s tremi zaporednimi zadetki so nato krkaši odločili tekmo v svojo prid.

Tilen Kukman, rokometaš Krke: »Začetek z naše strani ni bil najbolj obetaven, potem pa smo se pobrali, ob polčasu pa uspeli izenačili. Moram čestitati ekipi za borbeno igro v drugem delu, saj smo ostali zbrani in tekmo pripeljali do tam, do koder smo si tudi želeli. Do zmage.«

Damjan Radanovič, trener Dobove: »Rokometaši sploh v drugem polčasu niso upoštevali vseh navodil. Naredili smo preveč napak, zgrešili smo veliko strelov, preveč je bilo tehničnih napak in mislim, da smo premagali sami sebe.«