Rokometaši končali sezono

24.5.2014 | 18:35 | STA/B. B.

Ribničani so sezono končali na izvrstnem četrtem mestu. (Foto: I. V., arhiv DL.si)

Z včerajšnjimi tekmami zadnjega kroga se je končalo državno prvenstvo v rokometu. Krško je v derbiju z dna lestvice ugnalo Sviš, Ribnica pa je že dan prej izgubila v Mariboru. Kljub porazu so Ribničani lahko zadovoljni s sezono, ki jo končujejo na četrtem mestu, Krčani pa so se po točkah izenačili s Svišem, a ostajajo zadnji.

Maribor Branik - Ribnica Riko hiše 36:26 (20:15)

Ribničani so v Mariboru vodili le enkrat, in sicer v sedmi minuti s 3:2, vse ostalo pa je bilo v znamenju Štajercev. Najbolj učinkovit pri Mariboru je bil Tine Poklar z osmimi goli, pri Ribnici pa Alen Markovič s šestimi zadetki.

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič 2, Žmavc, Jamnik 6, Poklar 8, Razgor, Kodrin 5, Hrastnik 2, Fidel 1, Zarabec 5 (1), Kleč 4, Marić 3.

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Abrahamsberg 2, Markovič 6, Fink 3, Leban 2 (1), Nosan 1, Merhar 1, Batinić 2 (1), Pucelj 3, Grebenc 4, Henigman 1, Atanasov 1, Omahen.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Ribnica Riko hiše 2 (2).

Izključitve: Maribor Branik 8, Ribnica Riko hiše 10 minut.

Rdeč karton: Perovšek (26.).

Krško : Sviš Ivančna Gorica 30:24 (16:14)

Krčani so zadnjo tekmo v sezoni končali z zmago pred domačimi navijači, a ta ni odločala praktično o ničemer več. Obe ekipi sta končali pri dnu lestvice skupine za obstanek.

Po precej izenačenem prvem polčasu so domači razliko naredili v drugi polovici drugega polčasa, ko so tekmecem pobegnili na 26:20 in 29:22. Sedem golov prednosti je bilo več kot dovolj za mirno končnico.

Pri zmagovalcih je s sedmimi goli prednjačil Franci Čanžar, pri poražencih pa sta jih Simon Stopar in Miha Tomšič dosegla po pet.

Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Klančar in Parezanovič (oba Ribnica).

Krško: Miklavčič 6, Dimc, Jazbec, Dular 2, Ban 1, Cerjak 4, Sobotič 4, Žitnik, Sikošek-Pelko 1, Polutnik, Kastelic, Kodrič, Čanžar 7 (3), Koprivc, Zoran 4, Omerzel 1.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Tekavec, Zidar, Potokar 1, Zavodnik 2, Muhovec 3, S. Stopar 5 (2), Pekolj, Bučar 4, Kalabić 1, Strmole 1, Pekeč, Sašek 2, Sendelbah, Tomšič 5 (2).

Sedemmetrovke: Krško 4 (3), Sviš Ivančna Gorica 6 (4).

Izključitve: Krško 6, Sviš Ivančna Gorica 8 minut.