nogomet

Brez gola se ne da zmagati

21.9.2014 | 18:15 | I. V./STA

Novomeščani so imeli nekaj lepih priložnosti, a žoge jim ni uspelo spraviti  mrežo Radomelj. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Obračun zadnjeuvrščenih moštev Prve lige Telekom Slovenije Krke in Radomelj se je končal brez zadetkov in tako so Novomeščani po prvih devetih krogih z eno zmago in današnjim remijem postali na devetem mestu prvenstvene lestvice, za osmouvrščeno Gorico, ki je na gostovanju pri Zavrču danes osvojila točko, pa zaostajajo dve točki.

Po prvih devetih tekmah, ko so se doma ali v gosteh srečali z vsemi prvoligaškimi moštvi, Krki kaže, da se bo tako kot v minuli sezoni borila za osmo mesto, ki prinaša neposreden obstanek v ligi, oziroma za vsaj deveto mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek z drugouvrščenim moštvom druge lige.

Uvod je postregel s prvim naletom gostov, najprej je nevarno meril Janez Zavrl, a je domači vratar Tomislav Pelin dobro posredoval. Isti igralec je imel nekaj minut zatem novo priložnost, toda njegov strel z glavo ni bil dovolj natančen, da bi žoga končala v mreži.

Krka je nato počasi umirila tekmece, tudi sama prišla do nekaj priložnosti, po podaji Jake Ihbeisheha pa je bil od domačega igralca Žige Kastrevca hitrejši vratar Radomelj Vjekoslav Andrić. Kastrevec je nato v 19. minuti poskusil z glavo, vratar Andrić pa je strel ubranil. Do konca polčasa sta si obe ekipi pripravili še po nekaj polpriložnosti, ostalo pa je pri izidu 0:0.

Drugi del so z nevarnejšo akcijo začeli Novomeščani, po strelu Ihbeisheha je skušal do žoge priti Perić, a ni bil dovolj hiter, da bi jo preusmeril v gol. Pozneje je imel nekaj priložnosti za gol še Josip Fuček, najlepšo v 68. minuti, toda vratar Radomelj se je izkazal.

V zadnjem delu tekme je igralce še pošteno namočilo, naliv pa je manj zmotil nogometaše iz Radomelj. V zadnjih minutah so si namreč pripravili še dve lepi priložnosti, po katerih bi lahko iz Novega mesta odšli s tremi točkami. V 83. minuti je bil vratar Pelin že premagan, toda prečka je preprečila veselje Žigi Smrtniku. Domači vratar pa je nato v 89. minuti še dobro posredoval ob nevarnem poskusu Zavrla. Gostje so bili tako sicer bližje trem točkam, vseeno pa so v devetem prvenstvenem krogu dobili prvo točko v sezoni.

Krka : Radomlje 0:0

Krka: Pelin, Žižić, Buden, Fuček (od 82. Kramar), Ihbeisheh, Dežmar, Rašić, Welbeck-Maseko, Perić, Kauber (od 46. Jurič), Kastrevec.

Radomlje: Andrić, Vrhunc (od 62. Avbelj), Zavrl, Seferovič, Cankar (od 65. Bajalica), Snoj, Gajič (od 76. Smrtnik), Cerar, Centrih, Balkovec, Rems.

Rumeni kartoni: Fuček, Kauber, Welbeck-Maseko; Cerar.