Do polčasa enakovredne Krimu

22.9.2014 | 09:30 | B. B.

Krka : Krim 28:36 (16:16)

V prvem krogu novega državnega prvenstva v rokometu za ženske je Krka na domačem parketu morala priznati premoč ljubljanskemu Krimu. Kljub porazu so lahko rokometašice s startom v novo sezono zadovoljne, saj so se v prvem polčasu odlično borile.

V 10. minuti je Krim povedel za 4 zadetke, vendar so se Dolenjke po začetni tremi otresle pritiska in tako zaigrale mnogo bolje. V 25. minuti so celo vodile za 2 zadetka, a Krim ni dovolil presenečenja in ob koncu prvega polčasa izenačil.

Do 40. minute so se Krkašice še dobro upirale, nato pa v črnih 7. minutah pustile, da je Krim ušel na 5 zadetkov prednosti (21:26), do konca tekme pa je ta narasla na 8 golov.

Za Krko so igrale:

Hajdinjak Tina 13 obramb, Pavlič Klara 2 obrambi, Leskovec Nina 9 , Ražem Nina 3 , Kramar Petra 1, Pavlič Jerca, Avbelj Neža 4 (2), Rudman Tjaša 3, Radojčič Urška, Valjavec Maja 2, Bobič Kaja 1, Glavič Dragica 1, Veble Tjaša 3 (3), Barbič Kim, Kek Karmen 1, Špelič Ana Marija.

Krkašice v 2.krogu državnega prvenstva čaka gostovanje pri RK Ljubljani v Ljubljani.