odbojka

Poraz v drugem nizu jim je vzel voljo

5.10.2014 | 08:55 | STA/B. B.

Krka : Salonit Anhovo 1:3 (20, -23, -16, -15)

Novo mesto - Odbojkarji Salonita so se morali za zmago v Novem mestu zelo potruditi. Dolenjci so bili prva dva niza povsem enakovreden tekmec, a so po tesnem porazu v drugem popustili, tako da so Kanalci brez posebnih pretresov prišli do zmage, ki jih je na prvenstveni lestvici dvignila tja, kamor najbrž spadajo, med najboljše ekipe v Sloveniji.

Krka je zobe pokazala takoj na začetku tekme. Po zaslugi odličnega bloka, v prvem nizu so dosegli kar šest blok točk, so prišli do vodstva. Ob prvem tehničnem odmoru je prednost znašala tri točke, ob drugem že šest, pred končnico pa je bilo na semaforju kar 20:14. Martin Kosmina in kolegi so delovali zanesljivo na sprejemu, z uspešnimi napadi pa so prednost zadržali.

A v drugem delu njihova igra ni bila več tako zanesljiva. Blok ni bil več tako učinkovit, začeli so tudi delati napake. Tudi Kanalci niso bili posebej prepričljivi, tako da je bil niz bolj ali manj izenačen. Po začetnem vodstvu Primorcev (6:9) so domači izenačili na 12:12 , nato pa se je bil boj za vsako točko. Rahlo pobudo so imeli gosti, ki so jo na koncu tudi kronali z izenačenjem.

Kot da bi to vzelo voljo domačim odbojkarjem, ki so v tretjem nizu povsem popustili. Dodatno jih je jezil blok tekmecev, ki je bil najzaslužnejši za začetno prednost, ki so jo do konca gosti le še povečali. Podobno je bilo tudi v četrtem nizu, v katerem so domači naredili vse preveč napak v napadu, na drugi strani pa sta to znala kaznovati Darjo Savičić in Dejan Čabarkapa.

* Krka: Brulec 8, Ožbalt, Erpič 2, Vrhovšek 2, Kosmina 17, Zalar, Kastrevec, Rastoder, Smrke 1, Pucelj 3, Bregar 7, Turk 16.

* Salonit Anhovo: Česnik 5, Šarič, Lazar, Marušič, Karnel, Kovačič, Dos Santos 11, Savičić 19, Čabarkapa 12, Okroglič 7, Krivec 5.