avto moto

Gerčarju zadnja dirka, Gajserju naslov prvaka

13.10.2014 | 09:05 | STA/B. B.

Prilipe - Na zadnji dirki državnega prvenstva v motokrosu v Prilipah pri Brežicah je v najmočnejšem razredu open zmagal domačin Klemen Gerčar, ki je dobil obe vožnji. Naslov prvaka si je v tej konkurenci privozil Tim Gajser, ki pa zaradi posledic poškodbe ni nastopil.

Drugo mesto na dirki in tudi v skupnem seštevku DP je osvojil Toni Mulec, do prvega uspeha in naslova pa so mu zmanjkale le tri točke. Na tretje mesto se je zavihtel hrvaški tekmovalec Matej Jaroš.

V elitnem razredu open se Gerčar sicer ni mogel potegovati za naslov, saj je zaradi poškodbe izpustil kar tri vožnje, tako da je na koncu osvojil skupno četrto mesto. V nedeljo pa ni nastopil novi prvak Gajser, ki še okreva po poškodbi hrbtenice na nedavni preizkušnji za pokal narodov v Latviji.

"S to dirko se je zame že začela nova sezona. Sliši se mogoče malce čudno, a to je bil začetek zimskih priprav, predvsem zaradi poškodbe, ki me je stala nekaj dirk. Izpustiti sem moral dve dirki državnega prvenstva, zato sem končal na skupnem četrtem mestu in se nisem mogel boriti za naslov prvaka. A ne glede na vse, sem z vožnjo lahko zelo zadovoljen, posebej, ker je bila to domača dirka za moj klub," je sezono sklenil Gerčar, ki bo ostal edini slovenski predstavnik v elitnem razredu MXGP v svetovnem prvenstvu.

Na kratko je svojo sezono ocenil tudi Gajser, državni prvak in tudi peti na svetu v kategoriji MX2: "S sezono sem zadovoljen, saj sem zmagal v vsaki vožnji, ki sem jo odpeljal. Poškodba mi je preprečila, da bi nastopil tudi na tej zadnji dirki, a dobra novica je, da že lahko treniram po prilagojenem programu in s tem sem tudi začel priprave na sezono 2015, ko bom na svetovnem prvenstvu v kategoriji MX2 ciljal na čim bolj stalno uvrščanje na stopničke za zmagovalce."

V šibkejšem razredu MX 125 je z zmago naslov prvaka potrdil Aljoša Molnar. Zmagal je pred Matejem Kelavo in Anejem Dopliharjem. V razredu MX 125 2t je z dvojno zmago premoč potrdil mladi Jan Pancar pred Miho Bubničem in Anejem Branisljem. Popolnoma enak vrstni red je tudi v skupnem seštevku prvenstva. V kategoriji do 85 kubičnih centimetrov je zmagal Luka Milec, drugo mesto je osvojil državni prvak Maks Mausser, tretje pa Hrvat Nikola Hranič. V razredu MX 65 je zmagal Gašper Polajžer, drugi je bil Gal Hauptman in tretji Gal Zupančič. V prvenstvu je prepričljivo zmagal Gašper Polajžer. Jaka Peklaj je z dvojno zmago le še potrdil primat v kategoriji MX50.

Pri mlajših veteranih je zmagal Bogomir Gajser pred Igorjem Pancarjem in Stanislavom Drobnetom, medtem ko je pri starejših zmagal Dragutin Markovič pred Frankom Erzetičem in Stanetom Oštirjem.