Grosupeljčani Krki odčitali lekcijo

15.10.2014 | 23:35 | STA/B. B.

Grosbasket : Krka 80:75 (16:13, 32:33, 51:52)

Žiga Zatežič eden od treh mladincev v članski ekipi, ki bo letos izkušnje nabiral predvsem v domačem prvenstvu. Na prvi tekmi je v 23 minutah dosegel 6 točk. (Foto: I. V., arhiv DL)

Grosuplje - Košarkarji Grosbasketa so pripravili prvo veliko presenečenje v ligi Telemach. V prvi tekmi drugega kroga so premagali petkratne zaporedne državne prvake iz Novega mesta z 80:75.

Trener Krke Aleksandar Džikić je uresničil svojo napoved in v ogenj poslal mlade - Zatežič je igral 23 minut, Polutak 16, Ritlop pa 8 . Na klopi je - po poročanju STA zaradi  prehlada - obsedel Armstead, ponovno ni igral Kastrati, manjkal je tudi Bolčina, se je pa vrnil Joksimović, ki je na parketu prebil 38. minut.

A vse to ne bi smela biti prevelika ovira za moštvo, ki v tej sezoni še ni poznalo poraza, sploh, ker se jim je na drugi strani zoperstavilo le sedem igralcev, kolikor jih je imel na voljo trener Grosbasketa Dejan Mihevc. Ti so prikazali zgledno borbenost in voljo do uspeha ter na koncu zasluženo slavili.

Zaostajali so le na začetku tekme (2:11), nato pa so vzpostavili ravnotežje in tega držali do zaključka. Krka, je na začetku zadnje četrtine sicer povedla z nekaj koši razlike in je kazalo je na pričakovan uspeh, toda Grosbasket se ni vdal.

Tri minute pred koncem so domačini povedli s 65:62, nato s 67:63, senzacija pa je postala realnost, ko je slabo minuto pred koncem Jasmin Hukić zgrešil dva prosta meta. Pri izidu 72:66 so imeli gostitelji odprto pot do zmage, ki so jo prehodili zanesljivo in zasluženo.

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Čestitke domačim košarkarjem za zmago. Moji mladi fantje so dobili priložnost. Z več izkušnjami bodo prišle tudi boljše predstave."

* Grosuplje: Tomič 20 (1:2), Trampuš 21 (6:9), Julević 7 (7:8), Papac 8, Fon 7, Zagorac 17 (5:7).

* Krka: Rojc 20 (2:2), Wangmene 8 (2:3), Mulalić 5 (2:2), Joskimovič 7 (1:1), Booker 7 (5:5), Polutak 6, Hukić 12 (5:9), Zatežić 6, Ritlop 4.

* Prosti meti: Grosuplje 19:26, Krka 17:22.

* Met za tri točke: Grosuplje 7:20 (Trampuš 3, Tomič 3, Fon), Krka 8:30 (Rojc 4, Zatežić 2, Mulalič, Hukić).

* Osebne napake: Grosuplje 22, Krka 31.

* Pet osebnih: Polutak (34.), Wangmene (39.), Fon (40.), Zagorac (40.), Papac (40.), Hukić (40.)