Dolenjski derbi Trebanjcem, drama v Krškem

26.10.2014 | 08:40 | STA/ B. B.

Trebnje, Krško, Ribnica - Osmi krog državnega rokometnega prvenstva je postregel z dolenjskim derbijem med Trimom in Krko, ki je po trdem boju pripadel Trebanjcem. Krško pa je bilo doma blizu pomembni točki, a je na koncu ostalo praznih rok. Sviš se je presenetljivo dobro kosal z Velenjem, Ribničani so večino dela za nov par točk opravili v prvem polčasu, Sevnica pa je izgubila v Ormožu.

Trimo Trebnje : Krka 27:22 (13:10)

Trebanjci so osvojili načrtovani točki, za zmago na dolenjskem derbiju pa so se morali pošteno potruditi. Večji del tekme je bil izenačen. Obe ekipi sta se izkazali z bojevito predstavo, izbranci domačega stratega Romana Šavriča pa so bili vseskozi v rahli rezultatski prednosti, tako da so na velik odmor odšli s prednostjo treh golov (13:10). V nadaljevanju se podoba na igrišču ni bistveno spremenila, Novomeščani so se trudili po najboljših močeh in skušali presenetiti favorizirane Trebanjce. V prvem delu drugega polčasa so izenačili na 17:17, v nadaljevanju pa vendarle morali priznati premoč.

Za Trimo je bil najbolj učinkovit Rok Skol s šestimi, za Krko pa Žiga Smolnik z osmimi zadetki.

Dvorana OŠ, gledalcev 300, sodnika: Cvetko (Celje) in Teršek (Hrastnik).

Trimo Trebnje: Jelovčan, Femec, Zaplotnik, Radelj 2, Skol 6 (3), Sušin 4, Željko, Baznik, Potočnik 3, Udovič 2 (2), Sašek 3, Ferkulj, Grandovec 4, Florjančič 3, Brana, Urbič.

Krka: Štangelj, Jurečič 2, Lavrič 3, Didovič 3, Okleščen, Rojc, Irman, Jakše, Rašo, Smolnik 8 (5), Furdi, Cvikl 1, Božič, Potič 5, Adamčič, Klobčar.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (5), Krka 5 (5).

Krško : Urbanscape Loka 29:30 (15:15)

V izenačeni tekmi so bili spretnejši in srečnejši gostje. Najvišja prednost, ki si jo je priigrala katera od ekip, je znašala tri zadetke. Krčani so si jih priborili v začetku drugega polčasa (19:16), a so Škofjeločani hitro izenačili in nato sami prišli do prednosti. Ko so po zadnjem golu Roka Setnikarja, z osmimi zadetki je bil prvi strelec tekme, povedli z 30:27, se je zdela tekma odločena, a je Krško nato doseglo še dva gola, popolnega preobrata pa ni bilo. Pri domačih je bil najboljši strelec David Ban s šestimi goli.

Športna dvorana, gledalcev 200, sodnika: Deržek, Brecelj.

Krško: Kozole, Žitnik, Polutnik, Romih, Ban 6 (1), Škafar, Sobotič 5, Kodrič 1, Kastelic 3, Sintič 4 (3), Sendelbah 1, Vrečar 3, Zoran 4, Dragan, Zorič.

Urbanscape Loka: Panjtar, M. Vrbinc 1, Rakovec, Šibanc, Lapajne 1, Kavčič, Štremfelj, Korošec 7, Čebron 1, Cingesar 7, Bradeško 3, Dolenec, Rant, A. Vrbinc, Rebič 2, Setnikar 8 (4).

Sedemmetrovke: Krško 5 (4), Urbanscape Loka 4 (4).

Gorenje Velenje : Sviš Ivančna Gorica 35:31 (19:15)

Vodilno moštvo lige je obračun z zadnjeuvrščeno ekipo dobilo s presenetljivo majhno razliko. Velenjčani so hitro povedli z 10:4 in nato 14:8, a so pred polčasom nekoliko popustili in na glavni odmor nesli štiri zadetke prednosti. V uvodu drugega dela so igralci Sviša pokazali zobe in znižali na 20:21, a so domači odgovorili s tremi zaporednimi zadetki in znova ušli na varno razdaljo. Tudi v drugem polčasu so trikrat vodili za šest zadetkov, na koncu pa tekmo dobili za štiri.

Pri Gorenju je bil s šestimi zadetki najboljši strelec Staš Skube, Kristjan Bečiri je dal enega manj, pri gostih pa je izstopal Simon Stopar z desetimi goli.

Rdeča dvorana, gledalcev 120, sodnika: Parezanović (oba Ribnica) in Murko (Šmarje pri Jelšah).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Zaponšek, Božović 1, Medved 4, S. Burić 2, Szyba 4, Skube 6 (1), Špende, Golčar 3, Šoštarić 4, Gams 1, Nosan 1, Dujmović 4 (1), Bečiri 5, Kleč.

Sviš Ivančna Gorica: Slapničar, Tekavec, Nered 3, Potokar, Marušič 2 (2), Zavodnik 1, Pekeč, S. Stopar 10 (3), Pekolj 2, Košir 5, Kalabić 4, Marinčič 2, Kristan, Bučar 1, Košir 1.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (2), Sviš Ivančna Gorica 7 (5).

Riko Ribnica : Slovan 28:24 (16:9)

Gledalci v ribniški dvorani so uvodnih petnajstih minutah spremljali izenačeno predstavo (6:6), v nadaljevanju pa so na igrišču zagospodarili domači rokometaši in si do polčasa priigrali velikih sedem golov prednosti (16:9), ki so jih v drugi polovici tekme z zbrano in preudarno igro zanesljivo ubranili.

V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Blaž Fink z osmimi in Patrik Leban s sedmimi zadetki, v gostujoči pa sta Jan Prevolnik in Andraž Kete dosegla po pet golov.

Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Kavalar (Celje) in Sok (Ormož).

Riko Ribnica: Perovšek, Klarič, Leban 7 (4), Fink 8, Atanasov, Merhar 1, Grebenc 2, Henigman 1, Skušek, Andoljšek, Pucelj 4, Pahulje, Nosan 2, Markovič 1, Batinič 2 (1), Košmrlj.

Slovan: Nunčič, Selaković, Prevolnik 5, Ži. Matajič, Grojzdek, Bogdanič-Jenko 1 (1), Kete 5, Stojnič, Erak 4, Krivic 3, Topolovec 1, Kovačič 3, Ža. Matajič 1 (1), Planinc 1, Sankovič, Cvetko.

Sedemmetrovke: Riko Ribnica 6 (5), Slovan 3 (2).

Jeruzalem Ormož : Sevnica 29:23