odbojka

Salonit v zadnjem krogu nadigral Krko

15.3.2015 | 08:15 | B. B./STA

Krka - Salonit Anhovo 0:3 (-13, -10, -22)

Novo mesto - Odbojkarji Krke so v zadnjem krogu rednega dela državnega prvenstva doma gladko izgubili s Salonitom Anhovo. Kanalci so bili mnogo bolj motivirani, saj so potrebovali gladko zmago, če so želeli prehiteti Panvito Pomgrad in osvojiti tretje mesto.

Ton igri Primorcev sta poleg organizatorja igre Luke Krivca dajala predvsem v napadu razpoloženi Jure Okroglič in pa Dejan Čabarkapa, slednji je poleg dobrega napada še odlično serviral, dosegel je kar šest asov. Če se temu doda premoč Salonita pri bloku, je jasno, da zmaga Kanalcev ni bila vprašljiva.

V prvih dveh nizih so varovanci Leona Schillinga Dolenjce povsem nadigrali. Krka je v prvem nizu vodili s 3:2, nato pa po servisih Čabarkape izgubili kar 11 točk zaporedoma. V drugem nizu so gledalci videli podobno zgodbo. Salonit je ob prvem tehničnem odmoru vodil z 8:6, nato pa dobil devet točk zapovrstjo.

Edini izenačen niz je bil tretji. Krkaši so so bolje servirali, predvsem velja to za Valentina Turka, Martin Kosmina pa se je razigral v napadu, a vse to ni bilo dovolj za časten niz. Gosti so ves čas vodili, toda na 19. točki je Krka izenačila, v končnici pa je vendarle odločila kakovost primorske zasedbe, ki se je na koncu veselila zmage in tretjega mesta na lestvici. V četrtfinalu se bodo tako merili z Astec Triglavom, Krka pa s Panvito Pomgradom.

Tekmec ACH Volleyja bo Fužinar, tekmec Calcita Volleyballa pa Lunos Maribor.

Novo mesto, 14. marca (STA) - Odbojkarji Salonita Anhovo so v tekmi 10. kroga modre skupine 1. DOL za moške v Novem mestu premagali Krko s 3:0 (13, 10, 22).

* Dvorana Marof, gledalcev 100, sodnika: Milojevič (Ljubljana), Tomec (Novo mesto).

* Krka: Brulec 8, Ožbalt, Erpič, Vrhovšek, Kosmina 13, Bevc, Rastoder, Vesel, Pucelj 1, Bregar 3, Lindič, Klobčar, Turk 5, Ogulin.

* Salonit Anhovo: Česnik 5, Šarič, Marušič 1, Karnel, Kovačič, Dos Santos 8, Jerončič, Čabarkapa 20, Okroglič 23, Krivec 3.