nogomet

Krka izgubila z Mariborom, odločal bo zadnji krog

23.5.2015 | 20:35 | I. V.

Nekdanji vratar Krke Matko Obradović se je izkazal tudi v mariborskem dresu in Novomeščanom preprečil kaj več kot častni gol. (Foto: I. Vidmar)

Mariborčane so na igrišče pripeljali Krkini cicibani. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Nogometaši Krke so danes popoldne na zadnji tekmi na domačem igrišču, vsaj upajo, da je bila zadnja, z 1:3 izgubili z Mariborom in, kljub temu da je Gorica v gosteh premagala Celje, ostajajo na osmem mestu prvenstvene lestvice, a o neposrednem obstanku v Prvi ligi bo odločal zadnji krog, ko mora Krka, če bodo Goričani premagali še Koper, v Radomljah osvojiti vsaj točko, če pa bi jim uspelo celo zmagati, pa bi lahko prehiteli tudi Koprčane na sedmem mestu.

Današnja tekma pod Portovalom se je začela nekoliko bolj slovesno kot običajno, saj so igralce obeh moštev, tako kot je to navada na velikih tekmah, na igrišče pripeljali najmlajši nogometaši Krke in okoliških klubov ter na ta način počastili nove državne prvake. Da je bila tekma še bolj zanimiva za domače navijače, je mariborski trener Ante Šimundža v vrata postavil nekdanjega vratarja Krke Matka Obradovića, proti koncu tekme pa je v igro poslal še mladega Belokranjca Martina Kramariča, ki je v Maribor ob začetku te sezone prišel prav iz Krke, potem ko je zanjo zadel gol kot najmlajši strelec v zgodovini slovenske prve lige.

Najprej je domačo obrambo prelisičil Izraelec Sintayehu Sallalich, ki je sprva nameraval predložek Damjana Boharja z desne strani podati v sredino, a se je žoga odbila do njega, z močnim udarcem po tleh v levi spodnji kot pa je nato ukanil domačega vratarja Miodraga Mitrovića. V sami končnici prvega polčasa so si nogometaši iz štajerske prestolnice znova skočili v objem, za to je poskrbel Francoz Jean Philippe Mandy, ki je lepo izkoristil dvojno podajo s Sallalichom in povišal na 2:0.

V drugem polčasu je ritem igre zavoljo težkega in razmočenega igrišča nekoliko padel. Mariborčani so se zadovoljili z vodstvom, varovanci domačega trenerja Andreja Kastrevca pa niso našli pravih poti do gola gostov. V 73. minuti so Mariborčani izpeljali silovit nasprotni napad, a je Nikola Žižić v zadnjem trenutku onemogočil Luko Zahovića, le minuto kasneje pa se je po strelu Luke Kastrevca izkazal nekdanji vratar novomeške, zdaj pa mariborske ekipe Matko Obradović.

V 83. minuti je Sallalich z mojstrskimi preigravanji povsem premešal domačo obrambo in z natančnim strelom povišal na 3:0, le dve minuti kasneje pa je domači rezervist Favour Aniekan znižal na 1:3, potem ko je z volejem s sedmih metrov premagal nemočnega Obradovića.

Krka : Maribor 1:3 (0:2)

Strelci: 0:1 Sallalich (36.), 0:2 Mendy (45.), 0:3 Sallalich (83.), 1:3 Aniekan (84.).

Krka: Mitrović, Rašić, Ejup, Žižić, Vučkić, Kramar (od 68. Dežmar), Mojstrovič, Ihbeisheh, Welbeck, Kastrevec (od 83. Kauber), Novinić (od 67. Aniekan).
Maribor: Obradović, Mejač, Rajčević, Arghus, Viler, Sallalich, Dervišević (od 84. Mertelj), Vršič, Bohar (od 64. Kramarič), Zahović, Mendy (od 86. Tavares).
Rumeni kartoni: Kramar, Welbeck, Ejup; Arghus, Mendy, Rajčević, Dervišević.