odbojka

Krka v boju za prvo mesto v zeleni skupini

28.2.2016 | 08:10 | I. V.

Novo mesto - Po nerazumljivem že tretjem porazu proti predzadnjeuvrščeni Žirovnici so odbojkarji novomeške Krke sinoči spet zaigrali, kot znajo, in s 3:1 premagali prvouvrščeno moštvo zelene skupine Šempeter ter se mu tako približali na vsega eno točko.

Trener Rojc se je Šempetrčanom zoperstavil brez Brulca in Turka, v prvi plan pa postavil mladega reprezentanta Drobniča, ki se je izkazal s kar 21 točkami. Prvi niz, ki so ga dobili domačini s 25:23, in drugi, ki so ga suvereno dobili gostje s 25:15, nikakor ni kazal na lahko zmago Krke, a so se Novomeščani v nadaljevanju zbrali, brez težav dobili tretji niz in vse niti igre držali v svojih rokah vse do konca.

Odbojkarji Krke so si tako tudi teoretično zagotovili nastop v končnici, o tem, kdo bo njihov nasprotnik pa bodo odločili naslednji krogi v obeh skupinah, vsekakor pa bo to ali ACH ali kamniški Calcit.

Krka : SIP Šempeter 3:1 (23, -15, 22, 16)

Krka: Brulec, Ožbalt, G. Erpič 9, Vrhovšek 7, Kosmina 18, U.Erpič, Vesel, Drobnič 21, Pucelj 2, Bregar 11, Lindič, Klobčar, Turk, Plot.
SIP Šempeter: Marovt 2, Robida 5, Oder 2, Kos 4, Pokeršnik 22, Majer, Javornik 11, Vrhunc, Kumer 12, Hrastovec.

Lestvica: 1. SIP Šempeter 25, 2. Krka 24, 3. National Žirovnica 12, 4. Fužinar Metal 10.