atletika

Novomeški telovadci spet v vrhu

10.5.2016 | 09:10 | L. M., M. G.

Novo mesto, Ljubljana - 7. maja je bil v Bežigradu dan 41. odprtega prvenstva v skokih z male prožne ponjave 2016 in v finalu za Pokal Slovenije 2016 za tekmovalce Gimnastičnega društva Novo mesto. Mladi telovadci iz Novega mesta so postavili nov mejnik osvojenih kolajn na eni tekmi.

Začelo se je s cicibani, ki so ekipno v sestavi Erazem Kovač, Gašper Kovač, Žiga Bat in Pino Marš osvojili 3. mesto. Posamezno se je najbolje odrezal Erazem Kovač s 4. mestom.

Sledili so jim mlajši dečki, ki so v sestavi Lev Špes, Luka Ilovar Mark Črtalič, Oskar Luzar, Val Kulovec in Val Udovič osvojili naslov podprvaka med najštevilčnejšo ekipno kategorijo. Posamezno je blestel Lev Špes, ki je osvojil zlato medaljo, na stopničkah pa se mu je pridružil še Luka Ilovar na tretjem mestu. V kategoriji višje (starejši dečki) je Tim Brodnik osvojil 4. mesto.

Za lep konec je poskrbel Žan Suša, ki je v članski kategoriji z najbolj atraktivnimi skoki tekmovanja zasedel 1. mesto. Omeniti velja tudi zelo lep uspeh Jakoba Gimplja, ki je v zelo močni in številčni konkurenci mladincev osvojil 10. mesto.

Ker je bila tekma tudi finale Pokala Slovenije v skokih z MPP, se je niz osvojenih medalj samo še nadaljeval. V kategoriji mlajših dečkov so telovadci iz Novega mesta osvojili vse tri stopničke. Pokalni zmagovalec Slovenije je postal Lev Špes, podprvak Luka Ilovar, na 3. mestu pa se jima je pridružil še Mark Črtalič.

Med starejšimi dečki je Tim Brodnik v Pokalu Slovenije osvojil skupno 3. mesto.

Neverjetno uspešnega zaključka tekem v skokih z male prožne ponjave (2016) za tekmovalce Gimnastičnega društva Novo mesto so bili veseli tudi trenerju mladih športnikov: Nina, Metod in Žan, ki so svoje varovance z veseljem pohvalili.