odbojka

Odbojkarice prevzema "upokojeni" Miha Plot

30.8.2016 | 17:30 | I. V.

Takole so se odbojkarice novomeškega TPV spomladi leta 2006 veselile prvega in za sedaj zadnjega naslova državnih prvakinj. (Foto: I. Vidmar)

Miha Plot je svojo odbojkarsko pot začel v Žužemberku in končal pri novomeški Krki, vmes pa je med drugim igral tudi v Belgiji in v dresu slovenskih državnih prvakov ACH. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Spremembe v novomeškem ženskem odbojkarskem klubu obetajo boljše čase. Mesto trenerja članske vrste, ki je pred desetimi leti osvojila naslov državnih prvakinj, v minuli sezoni pa je v 2. državni ligi - vzhod osvojila deveto mesto in se za las izognila izpadu v 3. ligo, je prevzel Miha Plot, dolgoletni reprezentant, ki je sodeloval tudi pri osvojitvi srebrne medalje Slovenije na zadnjem evropskem prvenstvu in je po koncu letošnje sezone sklenil svojo tekmovalno pot. Miha, ki bo v klubu deloval kot poklicni trener, bo poleg članic vodil tudi kadetinje in starejše deklice, medtem ko bo za delo po šolah in klubske ekipe male in mini odbojke vodila nekdanja odbojkarica TPV Sandra Grabič.

Ženski odbojkarski klub je na nedavnem letnem občnem zboru dobil tudi novega predsednika - dolgoletnega predsednika in obenem trenerja novomeških odbojkaric Bojana Verniga je nasledil Gorazd Jakše, ki je v mladih letih prav tako treniral odbojko.

V klubu so si za štiriletni cilj zastavili vrnitev članske vrste v prvo ligo in tam uvrstitev pri vrhu, prav tako pa tudi uvrstitev mladih novomeških odbojkaric med najboljše v vseh mlajših kategorijah. V klubu trenutno vadi 217 deklet, to število pa želijo v prihodnje še povečati.