košarka

Primorci zasluženo ugnali Krko

27.10.2016 | 10:30 | I. V.

Tokrat je bil najboljši pri Krki Erjon Kastrati s 15 točkami, šestimi skoki in tremi asistencami. (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Zmagovalni naboj po uspehu v Zagrebu pri košarkarjih Krke ni zdržal dolgo. Že sinoči so si na tekmi četrtega kroga domačega prvenstva privoščili precej lagoden pristop, kar so gostje na čelu z gruzijskim reprezentantom Sanadzejem, ki je tekmo končal s 27 točkami v svoji statistiki, dobro izkoristili, se razigrali in se na koncu veselili dragocenega skalpa.

Novomeški trener Dejan Mihevc je tudi tokrat tekmo začel s pomlajeno postavo in v prvem polčasu dal precej priložnosti domačima mladincema Škedlju in Šiški, s katerima je Krka držala korak z gosti, ki so ob četrtini dobili z eno točko razlike. Ko je v drugem polčasu prišla na igrišče prva peterka z izjemo Sandija Čebularja, ki tokrat ni igral, je bilo pričakovati, da bo Krkina prednost hitro narasla, a se to ni zgodilo. Tekmo je odločila trojka Sanadzeja dve minuti pred koncem srečanja, s katero so Koprčani povedli s 76:68 in čeprav je Krka 21 sekund pred koncem s prostima metoma Marka Lukovića (16 točk) izenačila na 78, je bil Radulović v zadnjem napadu gostov dovolj natančen. Krka je v zadnji sekundi poskusila izenačiti, vendar je met Marka Lukovića zgrešil obroč.

Krka bo v državnem prvenstvu naslednjič nastopila 2. novembra v Rogaški Slatini

Krka : Sixt Primorska 78:80 (19:20, 36:38, 54:58)

Krka: Curry 17 (1:1), Kastrati 15 (7:8), Rojc 10 (0:2), Škedelj 2, Dimec 9 (1:1), Ritlop 2, Polutak 4, Elliott 3 (1:2), Luković 16 (8:10).

Primorska Sixt: Radulović 8, Sanadze 27 (4:7), Zadnik 5 (2:2), Kosi 5 (1:2), Zupan 3 (1:2), Glas 3, Franklin 8 (2:2), Morina 10, Gajić 11.

Prosti meti: Krka 18:24, Primorska Sixt 10:15.
Met za tri točke: Krka 6:20 (Rojc 2, Curry 2, Luković 2), Primorska Sixt 10:37 (Sanadze 5, Morina 2, Gajić, Glas, Zadnik).
Osebne napake: Krka 18, Primorska Sixt 24.