Kozmus prvič prek osemdeset, Kokaloviču dvestotica

2.8.2009 | 19:00

Primož Kozmus (Foto: I. Vidmar)

Maribor, Brežice - Met kladiva je bil uvodna disciplina današnjega drugega dne državnega prvenstva v atletiki v Mariboru in že za začetek je brežiški olimpionik Primož Kozmus dosegel izvrsten izid - 80,34 m, kar je tretji najboljši izid letos na svetu in prvi letošnji Primožev met prek osemdeset metrov, s čimer potrjuje napovedi, da bo pravi čas v pravi formi - na svetovnem prvenstvu v Berlinu (15. do 23. avgust).

Izkazala pa se je tudi letos najboljši slovenski tekač na 200 m Novomeščan Gregor Kokalovič, ki je v svoji disciplini po včerajšnjem drugem mestu na 100 m danes ugnal vse tekmece z Maticem Osovnikarjem na čelu. Svoj na novomeškem mitingu postavljeni osebni rekord 20,88 je izboljšal za 7 stotink in se tako normi za nastop na svetovnem prvenstvu v Berlinu približal na vsega 6 stotink sekunde.

Žal je jutri zadnji rok za dosego norm, tako da Gregorja v Berlinu ne bomo videli teči. Tekma je bila izjemno izenačena - od Gregorjevega do danes najboljšega izida sta tekla hitreje tudi drugouvrščeni Jan Žumer in tretjeuvrščeni Matic Osovnikar, ki sta za Novomeščanom zaostala le tri oziroma štiri stotinke sekunde.

Izidi:

moški:

- 200 m (+0,5 m/s):

1. Gregor Kokalovič (Krk) 20,81

2. Jan Žumer (Mass) 20,84

3. Matic Osovnikar (Mass) 20,85

- 800 m:

1. Jošt Kozan (Mass) 1:54,38

2. Mitja Kervs (Krk) 1:54,56

3. David Horvat (Šta) 1:55,01

- 400 m ovire:

1. Peter Šajn (Mass) 52,32

2. Matic Ogrizek (Vel) 56,11

3. Igor Orel (Mass) 58,26

- 3000 m zapreke:

1. Boštjan Buč (Vel) 8:32,21

2. Blaž Grad (Mass) 9:20,73

3. Tomaž Pliberšek (Vel) 9:52,80

- troskok:

1. Andrej Batagelj (Kla) 15,79

2. Martin Gradišek (Krk) 14,63

3. Jure Šivic (Kro) 14,53

- kladivo:

1. Primož Kozmus (Fit) 80,34

2. Albe Wagner Domingos (Bra) 68,14

3. Matej Glivar (Krk) 52,31

* ženske:

- 200 m (-0,1 m/s):

1. Sabina Veit (PMb) 23,67

2. Pia Tajnikar (Mass) 24,04

3. Tina Jureš (Pan) 24,08

- 800 m:

1. Sonja Roman (Šta) 2:03,47

2. Jolanda Čeplak (Kla) 2:05,24

3. Urška Klemen (Kla) 2:11,62

- 3000 m:

1. Petra Šink (Tri) 9:42,61

2. Maja Mohorovič (Krk) 10:42,23

3. Petra Race (Ble) 11:05,37

- 400 m ovire:

1. Sara Orešnik (Oli) 1:01,16

2. Laura Strajner (Mass) 1:08,63

3. Jasmina Jančič (Kla) 1:11,75

- 3000 m zapreke:

1. Tina Berčič (Mass) 11:09,02

2. Ana Peček (Mass) 14:20,35

- palica:

1. Tina Šutej (Mass) 4,00

2. Mateja Drobnič (Krk) 3,70

3. Jerneja Writzl (Mass) 3,70

- daljina:

1. Nina Kolarič (Ptu) 6,09

2. Tanja Prudič (Kro) 5,85

3. Maja Bratkič (Gor) 5,78

- krogla:

1. Špela Hus (Kla) 13,50

2. Lucija Hameršak (Ptu) 10,80

3. Živa Sabo (Ptu) 10,38

- kopje:

1. Martina Ratej (Šen) 60,93

2. Živa Klerer Rebec (Kla) 52,42

3. Saša Kampič (Tri) 44,43

Komentiraj prispevek

Za komentiranje tega članka morate biti prijavljeni.

Prijava