vse | Dolenjska | Posavje | Bela krajina | Kočevsko-ribniško

ponedeljek, 20. januar 2020

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

17:00 Ura pravljic (2. skupina), knjižnica Pavla Golie Trebnje

17:00 Predavanje: Želodec; preveč ali premalo kisline, avla OŠ Grm Novo mesto

17:00 Predavanje policista : Poskrbimo za varnost doma in v prometu, Medgeneracijsko središče Novo mesto

18:00 Rudi Bučar ter podelitev bralne značke za odrasle, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:30 Alica v čudežni deželi (Terpsihora Dance Company), KC Janeza Trdine Novo mesto

19:00 Predstavitev znanstvene monografije o Rdečem križu na Slovenskem od začetkov do danes ''Človek – naša prva skrb'', Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 21. januar 2020

07:00 - 11:00 Krvodajalska akcija za župane, direktorje občinskih uprav in svetnike, bolnišnica Novo mesto

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Delavnica UTŽO: Malta, CIK Trebnje

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Dvor

17:00 Urica pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Dolenjske Toplice

17:00 Delavnica: Ko volna zapoje, Večnamenski dom Trebelno

17:00 Vaje za urjenja spomina, Metelkov dom Škocjan

17:30 Brezplačna predstavitev AEQ metode, Fit-Me, Obrtniška ulica 22 Trebnje

18:00 Predavanje: Nemirni um in sprejemanje odločitev, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Košarka - Krka : Šenčur GGD, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

sreda, 22. januar 2020

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 10:00 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Otvoritev: Rastoča deklica, DU Novo mesto

11:30 - 13:00 Nadaljevalni tečaj angleščine, Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:00 Troboj atletskih reprezentanc Srbije, Hrvaške in Slovenije, Olimpijski vadbeni center Češča vas

17:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Moški pikado, DU Novo mesto

17:30 Lutkovna predstava za otroke: Zbudi se, ribica, KC Primoža Trubarja Šentjernej

18:00 Tematski večer: Moč tišine, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

četrtek, 23. januar 2020

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Likovniki, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – rešilje, DU Novo mesto

09:00 Lutkovno-animirani film: Bučko (tudi ob 11.45 uri), KC Janeza Trdine Novo mesto

09:00 - 12:00 Digitalna doba, naš izziv, računalniška učilnica CIK Trebnje

10:00 - 11:00 Igrajmo se ob kavi in čaju, Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Straža

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 1. koncert Četrtkovih sozvočij, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

19:00 KUD Vesel Teater: Trgovina s samomorilskimi pripomočki, KD Straža

petek, 24. januar 2020

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

10:00 - 11:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

15:00 - 20:30 Improvizacijsko gledališče v šoli II, gledališka dvorana JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

18:00 Pogovorni večer s člani Likovne sekcije KUD Dolenjske Toplice, Sokol bar Dolenjske Toplice

19:00 Plesna delavnica: Plesno sproščanje – pleši in izpleši, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Potopisno predavanje - Peak Lenin, večnamenska dvorana Dvor

19:00 Nikodemov večer: Okrogla miza z naslovom Evropska identiteta in emigracije, Baragov zavod (Šmihel) Novo mesto

19:30 Stand up muzikal: Tako ti je, mala, KC Janeza Trdine Novo mesto

19:30 Koncert novomeškega simfoničnega orkestra, KC Primoža Trubarja Šentjernej

sobota, 25. januar 2020

08:30 26. tradicionalni pohod ''S cvičkom med vinogradi'', zbor pri GD Otočec

09:30 - 16:30 Improvizacijsko gledališče v šoli II, gledališka dvorana JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

09:30 - 12:30 Delavnica (domačega) sitotiska, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

10:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

10:00 - 13:00 Ustvarjalna delavnica za otroke: Pokončni jelenček, otroški svet v BTC-ju Novo mesto

18:00 Slovesnost ob 20. letnici delovanja Društva podeželskih žensk Bučka, KD Bučka

18:30 Predavanje Andreja Šurle ''Večer Poljske muzke'', KD Straža

nedelja, 26. januar 2020

09:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

14:00 - 19:30 Dokumentarni film: Fenomen Bruno Groening, Dijaški dom Novo mesto

17:00 Dedek in babica zapoj, zaigraj, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

ponedeljek, 27. januar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

16:00 Kuharska delavnica: Pletenice – orehove rože in sončnice, Medgeneracijsko središče Novo mesto

17:00 Predavanje: Starejši v prometu; kot pešci in kot vozniki, avla OŠ Grm Novo mesto

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 28. januar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

09:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

15:00 - 17:00 Likovno predavanje, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Predavanje ''Zdravljenje notranjega otroka'', RIC Novo mesto

17:00 Pustne jedi, OŠ Frana Metelka Škocjan

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Mladi glasbeniki nastopajo v galeriji (cikel koncertov učencev Glasbene šole Trebnje), Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

19:30 Gledališka igra: Prerok, KC Janeza Trdine Novo mesto

sreda, 29. januar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 10:00 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Predavanje: Zakaj je treba spati, DU Novo mesto

11:30 Nadaljevalni tečaj angleščine, Medgeneracijsko središče Novo mesto

17:00 Moški pikado, DU Novo mesto

19:30 Gledališka igra: Prerok, KC Janeza Trdine Novo mesto

četrtek, 30. januar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Likovniki, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – rešilje, DU Novo mesto

10:00 - 11:00 Igrajmo se ob kavi in čaju, Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Potopisno predavanje – Mongolija, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Nikodemov večer: Pogovorom z nadškofom msgr. Stanislavom Zoretom na temo Vizija Cerkve na Slovenskem v turbulentnih časih, Baragov zavod (Šmihel) Novo mesto

petek, 31. januar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

10:00 - 11:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

19:00 Nikodemov večer: Predavanje Simona Potnika Navdušen kristjan mit ali resničnost?, Baragov zavod (Šmihel) Novo mesto

sobota, 1. februar 2020

09:00 - 12:00 Delavnica moderne kaligrafije, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

17:00 Košarka - Krka : Cibona, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

17:30 Prireditev ob 6-letnici delovanja Kegljaškega društva Vodnjak, Germova ulica 4 Novo mesto

ponedeljek, 3. februar 2020

17:00 Ure pravljic, 2. skupina, knjižnica Trebnje

18:45 Košarka - Krka : Rogaška, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

torek, 4. februar 2020

17:00 Pletenje iz šibja, Metelkov dom Škocjan

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

sreda, 5. februar 2020

17:00 Ure pravljic, knjižnica Veliki Gaber

četrtek, 6. februar 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Medobčinska proslava ob slovenskem kulturnem prazniku občin Mirna, Mokronog-Trebelno, Šentrupert in Trebnje, UKS Mokronog

20:00 Igor Lumpert & Innertextures: Eleven - V iskanju frekvence ravnovesja, KC Janeza Trdine Novo mesto

petek, 7. februar 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

ponedeljek, 10. februar 2020

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 11. februar 2020

15:00 - 17:00 Likovno predavanje, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:00 Kruh iz droži in namazi, Metelkov dom Škocjan

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

sreda, 12. februar 2020

07:00 - 12:00 Krvodajalska akcija, OŠ Šentjernej

četrtek, 13. februar 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Večeri smeha v Šmartnem (Jasna Kuljaj: Borka), KD Šmartno pri Litiji

petek, 14. februar 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

sobota, 15. februar 2020

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

nedelja, 16. februar 2020

14:00 - 19:30 Dokumentarni film: Fenomen Bruno Groening, Metelkov dom Škocjan

19:00 Sakralni abonma: Kantata o Ignaciju Knobleharju, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto

ponedeljek, 17. februar 2020

17:00 Ure pravljic, 2. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 18. februar 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:00 Delavnica: Kuhinjska zelišča in pripravki z njimi, Metelkov dom Škocjan

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Mladi glasbeniki nastopajo v galeriji (cikel koncertov učencev Glasbene šole Trebnje), Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

20:00 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto

sreda, 19. februar 2020

17:00 Ure pravljic, knjižnica Veliki Gaber

19:30 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto  Novo mesto

četrtek, 20. februar 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

19:30 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto  Novo mesto

petek, 21. februar 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 20:30 Sitotisk s krojenjem in šivanjem majice, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

19:30 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto

sobota, 22. februar 2020

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

19:30 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto  Novo mesto

20:00 - 13:30 Sitotisk s krojenjem in šivanjem majice, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

nedelja, 23. februar 2020

19:30 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto  Novo mesto

torek, 25. februar 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

četrtek, 27. februar 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 28. februar 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

sobota, 29. februar 2020

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

18:00 Košarka - Krka : Partizan, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

ponedeljek, 2. marec 2020

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 3. marec 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

četrtek, 5. marec 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 6. marec 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

ponedeljek, 9. marec 2020

17:00 Ure pravljic, 2. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 10. marec 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

sreda, 11. marec 2020

17:00 Ure pravljic, knjižnica Veliki Gaber

četrtek, 12. marec 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 13. marec 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

sobota, 14. marec 2020

20:00 Košarka - Krka : Cedevita Olimpija, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

nedelja, 15. marec 2020

14:00 - 19:30 Dokumentarni film: Fenomen Bruno Groening, Dijaški dom Novo mesto

19:00 Sakralni abonma: Vokalna skupina Quatuor vocum, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto

ponedeljek, 16. marec 2020

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 17. marec 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

četrtek, 19. marec 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 20. marec 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

ponedeljek, 23. marec 2020

17:00 Ure pravljic, 2. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 24. marec 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

sreda, 25. marec 2020

17:00 Ure pravljic, knjižnica Veliki Gaber

četrtek, 26. marec 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 27. marec 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

ponedeljek, 30. marec 2020

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 31. marec 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Mladi glasbeniki nastopajo v galeriji (cikel koncertov učencev Glasbene šole Trebnje), Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

četrtek, 2. april 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 3. april 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

torek, 7. april 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

četrtek, 9. april 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 10. april 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

nedelja, 19. april 2020

19:00 Sakralni abonma: Fedor Vasil’evič Stroganov in Nadežda Tokareva, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto

torek, 21. april 2020

18:00 Mladi glasbeniki nastopajo v galeriji (cikel koncertov učencev Glasbene šole Trebnje), Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

nedelja, 24. maj 2020

19:30 Sakralni abonma: Koncert Marijinih pesmi, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto

ponedeljek, 29. junij 2020

20:00 Sakralni abonma: Slovenski otroški zbor, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto