vse | Dolenjska | Posavje | Bela krajina | Kočevsko-ribniško

četrtek, 20. februar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Likovniki, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – REŠILJE, DU Novo mesto

09:00 Ustvarjalne delavnice - ročna dela, prostori DU Dolenjske Toplice

09:00 IMS: Srečanje z delodajalci, CIK Trebnje

09:00 Digitalna doba, naš izziv, CIK Trebnje

10:00 - 11:00 Igrajmo se ob kavi in čaju (Človek ne jezi se, šah, tombola,…), Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Bralni klub: Literarni krog s Slavko Kristan, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

12:00 Predstavitev ptujskih kurentov, Mestni park, Goliev trg 5 Trebnje

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:00 Ustvarjalnice, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Delavnica za otroke ''Šivilja in škarjice'', knjižnica Škocjan

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Četrtkova sozvočja - Solopevski večer: Martina Burger in Peter Zoltan, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

18:00 Območna revija poustvarjalcev glasebenega izročila ''Napev - odsev'', Muzej Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka Mirna Peč Mirna Peč

18:00 3. vinsko kulinarični večer, Hiša kulinarike in turizma Novo mesto

19:00 Rekreativna telovadba, telovadnica OŠ Dolenjske Toplice

19:00 Potopis: Apalaška pot, knjižnica Mokronog

19:30 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto  Novo mesto

petek, 21. februar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 Druženje ob kegljanju s kroglo na vrvici, pri gasilskem domu Podturn

09:00 Druženje ob igri petanka, pri gasilskem domu  Podturn

10:00 - 11:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

17:00 - 20:30 Sitotisk s krojenjem in šivanjem majice, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:00 Kruh iz droži in namazi, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

17:00 Kurentovanje v Škocjanu, pred občinsko stavbo Škocjan

18:00 Odpiranje ambasade kostanjeviške Šelmarije Šentjernej

18:00 4. Večer lirike upora, spominska loža pri Knjižnici Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Potopisno predavanje o Gruziji, Železo livarski muzej in galerija Dvor

19:30 Julija - opera večne ljubezni, KC Janeza Trdine Novo mesto

21:00 Pustovanje s tamburaško skupino Mlin, Sokol bar Dolenjske Toplice

sobota, 22. februar 2020

07:30 - 10:00 Tradicionalna razstava kruha in ocenjevanje - sprejem izdelkov, Metelkov dom Škocjan

10:00 - 12:00 Počitniške delavnice ''Kdo je ta vitez?'' - izdelava srednjeveškega orožja, Dolenjski muzej Novo mesto

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

11:00 Pustno rajanje in poslikava obraza (ob 10. uri), BTC City Novo mesto

15:00 14. Povorka pustnih mask, za Gasilskim domom Straža

16:00 - 18:00 Mojčin pustni karneval, dvorana OŠ Drska Novo mesto

19:00 Rokomet - MRK Krka : RD Butan Plin Izola, ŠD Marof Novo mesto

20:00 - 13:30 Sitotisk s krojenjem in šivanjem majice, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

nedelja, 23. februar 2020

10:30 Pohod po poti blaženega Alojzija Grozdeta in mučencev Mirnske doline, zbor pod župnijsko cerkvijo Sv. Janeza Krstnika Mirna

11:00 Kegljanje (moški) – prvenstvo Dolenjske in Bele krajine posamezno, kegljišče Portoval Novo mesto

13:00 - 17:00 Tradicionalna razstava kruha, Metelkov dom Škocjan

13:00 Kegljanje (ženske) – prvenstvo Dolenjske in Bele krajine posamezno, kegljišče Vodnjak Novo mesto

15:00 Pustno rajanje za otroke ''Pust gre na dopust'', telovadnica OŠ Dvor

15:00 Tradicionalna razstava kruha in ocenjevanje - slovesna podelitev priznanj, Metelkov dom Škocjan

ponedeljek, 24. februar 2020

07:00 - 11:00 Krvodajalska akcia za krajane Mirne Peči, bolnišnica Novo mesto

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

10:00 - 12:00 Počitniška delavnica za otroke: Pojemo in plešemo, veselo se igramo, KC Janeza Trdine (JSKD) Novo mesto

10:00 - 12:00 Počitniške delavnice za otroke: Izdelava klobukov, ples s klobuki, poslikava obraza in pustni ples, KC Primoža Trubarja Šentjernej

10:00 - 12:00 Počitniške delavnice ''Kdo je ta vitez?'' - izdelava čelade viteza, Dolenjski muzej Novo mesto

10:00 Kegljanje moški in ženske, kegljišče Vodnjak Novo mesto

10:00 Zimske počitnice v knjižnici - Branje in igranje z Winnerjem, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

11:00 Zimske počitnice v knjižnici - Slovenski knjižnično-muzejski mega kviz, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Šah, prostori DU Dolenjske Toplice

torek, 25. februar 2020

07:00 Društveni planinski pohod, zbor na parkirišču Balnea Dolenjske Toplice

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 - 12:00 Počitniške delavnice ''Kdo je ta vitez?'' - izdelava vitezovega oklepa, Dolenjski muzej Novo mesto

10:00 - 12:00 Počitniške delavnice za otroke: Izdelava klobukov, ples s klobuki, poslikava obraza in pustni ples, KC Primoža Trubarja Šentjernej

11:00 Zimske počitnice v knjižnici - Slovenski knjižnično-muzejski mega kviz, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

sreda, 26. februar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 Druženje ob igri pikado, prostori DU Dolenjske Toplice

09:00 Druženje ob kegljanju s kroglo na vrvici, park Term Dolenjske Toplice

10:00 Počitniška ustvarjalna delavnica: Izdelovanje lasnih pentelj, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Zimske počitnice v knjižnici - Delavnica konS: dr. Andrej Fon in dr. Staš Vrenko – Zvočni sprehod, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

10:00 Ustvarjalna delavnica: Izdelovanje cvetja iz krep papirja, DU Novo mesto

11:00 Zimske počitnice v knjižnici - Slovenski knjižnično-muzejski mega kviz, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

11:30 - 13:00 Nadaljevalni tečaj angleščine (zaključena skupina), Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:00 - 19:00 Bazar - Izmenjava oblačil, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Predstavitev knjige Marjana Hrena, člana Literarne sekcije, DU Novo mesto

17:00 Moški pikado, DU Novo mesto

19:00 Rokomet - Trimo Trebnje : Gorenje Velenje, dvorana OŠ Trebnje

četrtek, 27. februar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Likovniki, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – REŠILJE, DU Novo mesto

09:00 Ustvarjalne delavnice - ročna dela, prostori DU Dolenjske Toplice

10:00 - 11:00 Igrajmo se ob kavi in čaju (Človek ne jezi se, šah, tombola,…), Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Počitniška ustvarjalna delavnica: Izdelovanje kamenčkov za srečo, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Zimske počitnice v knjižnici - Lego delavnica, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

11:00 Zimske počitnice v knjižnici - Slovenski knjižnično-muzejski mega kviz, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Straža

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Šentjernej

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Potopisno predavanje: Vse barve Polinezije, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Rekreativna telovadba, telovadnica OŠ Dolenjske Toplice

petek, 28. februar 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 Druženje ob kegljanju s kroglo na vrvici, pri gasilskem domu Podturn

09:00 Druženje ob igri petanka, pri gasilskem domu  Podturn

10:00 Zimske počitnice v knjižnici - Lego delavnica, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

10:00 Počitniška ustvarjalna delavnica: Izdelovanje darila za dan žena, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 - 11:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

11:00 Zimske počitnice v knjižnici - Slovenski knjižnično-muzejski mega kviz, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

19:00 Plesna delavnica: Plesno sproščanje – pleši in izpleši, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

sobota, 29. februar 2020

08:00 Pohod po okolici Novega mesta, zbor na parkirišču pri nekdanjem hotelu Kandija Novo mesto

10:00 Ustvarjalna delavnica za otroke: Poskočna žaba, BTC, dvorana A Novo mesto

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

18:00 Košarka - Krka : Partizan, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

ponedeljek, 2. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Računalništvo, DU Novo mesto

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 3. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

14:00 - 17:00 Ročna dela, DU Novo mesto

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

19:00 Predavanje: Vloga staršev pri preprečevanju odvisnosti otrok od računalnikov in pametnih telefonov, knjižnica Mirna

sreda, 4. marec 2020

08:00 Srečanje literarne sekcije, DU Novo mesto

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 Lažji pohod v okolico Dolenjskih Toplic, zbor pred prostori DU Dolenjske Toplice

10:00 Potopisno predavanje: Indija po moje (Brane Dobar), DU Novo mesto

11:00 - 14:00 Delavnica: Zagotavljanje varnega in zdravega delovnega okolja, Območna Obrtno-Podjetniška zbornica Novo mesto

17:00 Moški pikado, DU Novo mesto

četrtek, 5. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Srečanje likovne sekcije, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – Rešilje, DU Novo mesto

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

18:00 Predavanje: ''Ko odrasli pozabimo na svojo odgovornost, pritiskamo na otroke'', RIC Novo mesto

petek, 6. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

sobota, 7. marec 2020

10:00 Ustvarjalne delavnice za otroke: Čestitka, dvorana A, BTC Novo mesto

19:00 Proslava ob Prešernovem dnevu – slovenskem kulturnem prazniku, KD Dobrnič

nedelja, 8. marec 2020

17:00 Koncert: Klapa Skala, KD Šmarjeta

18:00 Komedija: Avdicija, KC Janeza Trdine Novo mesto

ponedeljek, 9. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Računalništvo, DU Novo mesto

17:00 Ure pravljic, 2. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 10. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

14:00 - 17:00 Ročna dela, DU Novo mesto

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

sreda, 11. marec 2020

08:00 Srečanje literarne sekcije, DU Novo mesto

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

10:00 Predavanje: Pridelava zelenjave na vrtu (Natalija Pelko), DU Novo mesto

17:00 Moški pikado, DU Novo mesto

17:00 Ure pravljic, knjižnica Veliki Gaber

četrtek, 12. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Srečanje likovne sekcije, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – Rešilje, DU Novo mesto

11:00 - 13:00 Svetovni dan ledvic: Brezplačne meritve krvnega tlaka ini info točka, avla ZD Novo mesto

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 13. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

sobota, 14. marec 2020

10:00 Ustvarjalne delavnice za otroke:  DETELJICA Novo mesto

20:00 Košarka - Krka : Cedevita Olimpija, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

nedelja, 15. marec 2020

14:00 - 19:30 Dokumentarni film: Fenomen Bruno Groening, Dijaški dom (Šegova 115) Novo mesto

19:00 Sakralni abonma: Vokalna skupina Quatuor vocum, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto

ponedeljek, 16. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Računalništvo, DU Novo mesto

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 17. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

14:00 - 17:00 Ročna dela, DU Novo mesto

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

17:00 Bralni klub: Dolga pesem, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

17:15 - 19:15 Keramika II, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

sreda, 18. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

08:00 Srečanje literarne sekcije, DU Novo mesto

09:00 Bralni krožek, DU Novo mesto

10:00 Predavanje: Kako pravilno poskrbimo za svoje noge (Dolores Šober), DU Novo mesto

17:00 Moški pikado, DU Novo mesto

četrtek, 19. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Srečanje likovne sekcije, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – Rešilje, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – Rešilje, DU Novo mesto

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 20. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

sobota, 21. marec 2020

10:00 Ustvarjalne delavnice za otroke:  Kapljica v škornjih, dvorana A, BTC Novo mesto

ponedeljek, 23. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Računalništvo, DU Novo mesto

17:00 Ure pravljic, 2. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 24. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

sreda, 25. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

08:00 Srečanje literarne sekcije, DU Novo mesto

10:00 Predavanje: Vaje za krepitev mišic medeničnega dna, DU Novo mesto

17:00 Moški pikado, DU Novo mesto

17:00 Ure pravljic, knjižnica Veliki Gaber

četrtek, 26. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Srečanje likovne sekcije, DU Novo mesto

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 27. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

sobota, 28. marec 2020

10:00 Ustvarjalne delavnice za otroke: Ptički v gnezdu, dvorana A, BTC Novo mesto

ponedeljek, 30. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Računalništvo, DU Novo mesto

17:00 Ure pravljic, 1. skupina, knjižnica Trebnje

torek, 31. marec 2020

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

16:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

18:00 Mladi glasbeniki nastopajo v galeriji (cikel koncertov učencev Glasbene šole Trebnje), Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

četrtek, 2. april 2020

12:00 Osrednja prireditev ob praznovanju 70 letnice delovanja Društva gradbenih inženirjev in tehnikov Novo mesto,  hotel Šport Otočec

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 3. april 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

torek, 7. april 2020

15:00 - 17:00 Modul 2: Veščina slikanja, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

četrtek, 9. april 2020

16:00 - 17:15 Likovne delavnice za otroke - prva skupina, JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

17:30 - 18:45 Likovne delavnice za otroke - druga skupina, atelje JSKD (KC Janeza Trdine) Novo mesto

petek, 10. april 2020

16:15 - 17:30 Likovne delavnice za otroke, KC Primoža Trubarja Šentjernej

nedelja, 19. april 2020

19:00 Sakralni abonma: Fedor Vasil’evič Stroganov in Nadežda Tokareva, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto

torek, 21. april 2020

18:00 Mladi glasbeniki nastopajo v galeriji (cikel koncertov učencev Glasbene šole Trebnje), Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

nedelja, 24. maj 2020

19:30 Sakralni abonma: Koncert Marijinih pesmi, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto

ponedeljek, 29. junij 2020

20:00 Sakralni abonma: Slovenski otroški zbor, stolna cerkev na Kapitlju Novo mesto