Krkaši v Portorožu do šeste zmage v državnem prvenstvu

24.11.2016 | 09:05 | M. Ž.

Portorož, Novo mesto - Košarkarji Krke so v sinočnji prvi tekmi 8. kola lige Nova KBM premagali Portorož z rezultatom 90:76. Za Novomeščane je to šesta zmaga v državnem prvenstvu, tretja v zadnjih štirih nastopih in četrta v gosteh.

Čeprav so Novomeščani na začetku druge četrtine vodili že z 18 točkami naskoka (34:16), se do novih točk niso sprehodili. Motivirani gostitelji so zaostanek hitro prepolovili in nato vse do zadnjih minut držali zaostanek okoli desetih točk. V 34. minuti so se približali celo na 70:77. Vseeno je imela Krka več razpoloženih igralcev in daljšo klop, predvsem pa kakovost in izkušnje, da je tekmo suvereno pripeljala do kraja.

Pri zmagovalcih sta z dvojnima dvojčkoma izstopala Erjon Kastrati (18 točk, 10 skokov) in Žiga Dimec (17 točk, 14 skokov), za Portorož pa je največ točk dosegel Marko Vuković (15).

Po tekmi je trener Dejan Mihevc povedal: »Vesel sem, da so nekateri naši košarkarji, ki sicer igrajo manj, izkoristili priložnost. Na drugi strani sem od nekaterih pričakoval več. Vseeno vsem čestitam za zmago in gremo naprej.«

Krko prihodnja tekma v Ligi Nova KBM čaka 7. decembra, ko bo gostovala pri Zlatorogu, v soboto, 26. novembra, pa jo čaka gostovanje v ABA ligi pri Mornarju iz Bara.

PORTOROŽ : KRKA 76:90 (14:30, 22:14, 21:24, 19:22)

* Dvorana Lucija, gledalcev 100, sodniki: Španič (Postojna), Uroš Kolar (Ljubljana), Tine Škrbec (Kranj)

* Portorož: Rogelja 7 (3:4), Vukovič 9 (3:8), Škerbec 7, Borse 7, M. Vuković 15 (0:2), Cvetičanin 4, S. Vuković 11 (2:2), Besedič 10 (1:1), Katonar 1 (1:2), Radanovič 5 (5:8).

* Krka: Rebec 13, Kastrati 18 (6:7), Rojc 13 (9:11), Kužnik 3, Škedelj 7 (2:2), Dimec 17 (1:2), Čebular 6, Ritlop 4, Luković 9.

* Prosti meti: Portorož 15:27, Krka 18:24.

* Met za tri točke: Portorož 9:39 (M. Vuković 3, Vukovič 2, Škerbec, S. Vuković, Borse, Besedič), Krka 8:22 (Rebec 3, Kastrati 2, Škedelj, Kužnik, Luković).

* Osebne napake: Portorož 21, Krka 25.

* Pet osebnih: Elliott (33.), Rebec (36.).