Jorgić boljši od Jesusa in sredozemski prvak

28.6.2018 | 21:00 | I. V., J. P.

Darko Jorgić (Foto: I. V:/arhiv DL)

Novo mesto - Član novomeškega namiznoteniškega kluba Krka Darko Jorgič je nocoj v finalu igre posameznikov na sredozemskih igrah v Tarragoni v Kataloniji s 4:0 gladko ugnal Španca Jesusa Cantera in osvojil naslov mediteranskega prvaka.

Darko Jorgić in Deni Kožul sta na letošnjih sredozemskih igrah, ki so se začele v torek, 26. junija v Kataloniji, začela odlično. Jorgić, ki je četrtfinalu z odlično igro premagal Niagola Ivanova Stoyanova s 4:1 (5, 8, -6, 4, 7), v polfinalu pa še Turka Ibrahima Gunduza (4:1-6, 7, 10, -2, 3), je, kot rečeno v finalu ugnal tudi Španca, ki je v četrtfinalu s 4:3 (-6, 5, -4, 9, -10, 5, 10) premagal Denija Kožula.

Jorgić je četrtfinalni dvoboj s trenutno stotim igralcem sveta, Italijanom Stoyanovim, začel odlično in povedel z 2:0 v nizih ter po izgubljenem nizu zmagal. Podobno je potekal polfinalni dvoboj s Turkom Gunduzom. Dobro je igral tudi drugi član NTK Krka Deni Kožul, ki se mu je morda letos izmuznila uvrstitev v finale, kjer bi igral z Jorgićem.