Zildžović se je po bolečem porazu opravičil navijačem

13.4.2024 | 09:30 | Besedilo in fotografije: R. N.

Novo mesto - Nogometaši Krke so včeraj doživeli enega najhujših porazov v zadnjih letih. Na domačem igrišču Portoval so s kar 0:5 izgubili proti zadnjeuvrščeni ekipi Tabor Sežana, ki se je Novomeščanom zdaj približala le na točko zaostanka. Dolenjce v zadnjih petih krogih 2. SNL čaka ogorčen boj za obstanek.

Mark Gliha je nekajkrat prodrl po desni strani.

Veselje gostov ob prvem zadetku.

Krkaši so bili skozi celo srečanje v podrejenem položaju, saj so jim gostje, ki so se pred začetkom spomladanskega dela sezone precej okrepili, hitro vsilili svoj ritem igre. Bili so odločnejši v dvobojih in pokazali tudi več želje po zmagi. Za to so bili nagrajeni že v 4. minuti, ko so izvajali prosti strel z desne strani. Amir Dervišević je slabo ocenil let žoge in z avtogolom premagal domačega vratarja Luko Čadeža. Novomeščani so bili blizu izenačenja v 17. minuti, a je po podaji z dense strani in posredovanju enega od gostujočih nogometašev v gneči kazenskega prostora žoga zletela nekaj centimetrov mimo gola.

Tabor je sredi prvega polčasa znova še bolj pritisnil na vrata Novomeščanov, vendar se je z obrambami izkazal Čadež. Krkaši so v 25. minuti izvedli hiter protinapada, Kristijan Blaževski je potegnil v kazenski prostor gostov, kjer je padel in zahteval najstrožjo kazen, vendar je sodnikova piščalka ostala nema.

Nekaj trenutkov zatem so gostje lepo izigrali domačo obrambo in se veselili zadetka z 2:0, na začetku drugega polčasa pa so vodstvo povišali na 3:0. Novomeščani so delovali kot razbita vojska, v 66. minuti pa so doživeli še en udarec. Izključen je bil steber obrambe Veron Šalja, ki je v protinapadu v kazenskem prostoru podrl enega od gostujočih napadalcev. Tabor je uspešno izvedel najstrožjo kazen za vodstvo s 4:0. Piko na i pa so postavili v 77. minuti, ko so še enkrat zatresli mrežo Novomeščanov.

»V nepravem času avtogol, drugi zadetek iz prepovedanega položaja. Potem smo se razpadli, v drugem polčasu še izključitev. Danes nam dejansko nič ni šlo od nog. Po dveh odličnih predstavah na prejšnjih tekmah je danes prišel takšen 'black day'. To se dogaja v moštvih, ko odigraš dve dobri tekmi, pa nisi nagrajen z rezultatom. Takšna tekma se zgodi enkrat v dveh, treh, petih letih. Danes se nam je zgodila. Nasprotnik je bil razpoložen, povsem zaslužena zmaga, Tabor je odlično moštvo, kot smo videli. Včasih se rad pohecam, bolje je izgubiti enkrat 0:5, kot petkrat 0:1. Glave bo treba dvigniti gor, naredil bomo analizo, pogovoril se bom z igralci, poskušal jih bom dvigniti. Do konca prvenstva je še pet tekem, gremo naprej. Danes se opravičujem navijačem, fantje so hoteli, a vse, kar si je nasprotnik zamislil, mu je uspelo,« je po tekmi povedal trener Krke Adnan Zildžović, ki se zaveda, da jih v zadnjih petih tekmah čaka boj za obstanek.

Vratar Tabora Sežane Žiga Fermišek včeraj ni imel veliko dela.

2. SNL, 25. krog:

Krka : Tabor Sežana 0:5 (0:2)

Strelci: 0:1 Dervišević (4., a.g.), 0:2 Keita (29.), 0:3 Mpongo (49.), Bakayoko (66.), 0:5 Pavlović (77.).

Krka: Čadež, Lipec, Šalja, Kapun, Gliha (od 77. Toure), Rorič (od 77. Žur), Nadarević (od 70. Medle), Ostojič (od 46. Kovačič), Blaževski, Ivetić, Dervišević (od 70. Milanović).

Tabor Sežana: Fermišek, De Nuzzo, Todorov, Fuseini, Maloku, Rupnik, Petkov (od 74. Vrabec), Keita (od 68. Pavlović), Kaleba, Mpongo (od 80. Ćelić), Bakayoko (od 66. Chukwuemeka).

Rudar Velenje : Vitanest Bilje 1:2 (0:2)