Trebanjci s prepričljivo zmago

13.4.2024 | 08:50 | STA; M. K.

Trebnje - Rokometaši trebanjskega Trima so v tekmi 22. kroga lige NLB sinoči doma premagali Škofljico s 27:21 (12:9).

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 300, sodnika: D. Ivančič in I. Ivančič.

* Trimo Trebnje: Čudić, Herceg, D. Smolič, Slatinek Jovičič, Višček 2, Bulzamini, Didović 3, Jurečič 10 (8), Kotar 5, Potočnik, Udovič, Grmšek 2, A. Smolič 1, Grbić 3, Nešić 1.

* Škofljica: Mlakar, Šalamon, Kljun, Levstek 2, Gliha 1, Ju. Rot 2, Lipovac, A. Pangerc 1, Lešek, Nosan 3, Šnajdar 1, Gregorič 1, Etling, M. Pangerc 5 (1), Drnovšek 1, Jo. Rot 3 (1).

* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 8 (8), Škofljica 3 (2).

* Izključitve: Trimo Trebnje 8, Škofljica 8 minut.

* Rdeči kartoni: M. Pangerc (40.).

Trebanjski rokometaši so v prejšnjem krogu državnega prvenstva zgolj remizirali proti ormoškemu Jeruzalemu, so se pa zato pretekli konec tedna pred domačimi navijači razveselili prvega pokalnega naslova, v včerajšnjo tekmo so tako krenili z odlično popotnico in jo na koncu prepričljivo dobili.

Z 18. zmago v sezoni DP ostajajo na vrhu prvenstvene lestvice, a jim za ovratnik dihajo rokometaši velenjskega Gorenja, ki imajo na drugem mestu z odigrano tekmo manj eno točko manj od Trebanjcev. Velenjčani so sicer v tekmi tega kroga včeraj doma ugnali Slovenj Gradec s 35:28. Škofljica je tokrat doživela še četrti zaporedni poraz, skupno pa 16. v letošnji sezoni. Na prvenstveni lestvici zaseda 12. mesto z 11 osvojenimi točkami.

Prvo manjšo razliko so rokometaši Trima včeraj naredili po dobrih desetih minutah, ko so povedli za +3 (6:3) po golu Jana Jurečiča. V nadaljevanju so prednost nekaj zadetkov držali v svojih rokah, do glavnega odmora se ta ni bistveno spreminjala.

Po sedmih minutah nadaljevanja so se gostje iz Škofljice približali le na gol zaostanka pri 14:15, a so varovanci Uroša Zormana kmalu strnili svoje vrste in z nizom 7:0 tekmecem deset minut pred koncem ušli na +8 (22:14). Tako velike razlike do konca domači rokometaši niso več zapravili.

Pri domači zasedbi je bil včeraj z desetimi goli najbolj učinkovit Jurečič, pet jih je pristavil Marko Kotar. Za Škofljico je pet golov dosegel Matic Pangerc.

V naslednjem krogu bodo rokometaši Trima doma gostili Koper, Škofljica pa Sviš Ivančno Gorico.