vse | Dolenjska | Posavje | Bela krajina | Kočevsko-ribniško

ponedeljek, 18. november 2019

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:30 Predstavitev knjige Boruta Križa Carniola Archaeologica VIII: Kapiteljska njiva, Način pokopa v starejši železni dobi, Dolenjski muzej Novo mesto

09:30 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

09:30 Lutkovno gledališče Ljubljana: Pravica biti človek (tudi ob 12. uri), KC Janeza Trdine Novo mesto

16:00 Kuharska delavnica: Pehtranova potica, Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:00 Rehabilitacijska vadba za koronarne bolnike, Dvorana Kobra Šentjernej

16:00 Zdravo telo, CIK Trebnje

17:00 Ura pravljic, knjižnica Pavla Golie Trebnje

17:00 Delavnica - KONS: Vremenska postaja, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Predstavitev knjige: Pot moje duše, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 19. november 2019

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

08:00 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Predavanje: Zvišane maščobe v krvi, predavalnica CIK Trebnje

12:00 Lutkovno gledališče Ljubljana: Pravica biti človek, KC Janeza Trdine Novo mesto

13:00 - 15:00 Pomoč starejšim in družinskim članom, CIK Trebnje

17:00 Delavnica: Čarobna tradicija (decembrsko okrasje), Večnamenski dom Trebelno

17:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

17:00 Ura pravljic - Gunclfest: Kamišibajke, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Dvor

17:00 Delavnica: Novoletne voščilnice, knjižnica Škocjan

18:00 Predavanje - Kako je črevesna flora povezana z zdravjem možganov?, knjižnica Dolenjske Toplice

18:00 Lutkovno gledališče Ljubljana: Pravica biti človek, KC Janeza Trdine Novo mesto

18:00 Sarabanda za 17. regiment (film in predavanje), OŠ Šentrupert

18:00 Podelitev gasilskih činov, dvorana Upravno-kulturnega središča Mokronog

sreda, 20. november 2019

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 10:00 Učenje slovenskega jezika, CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

08:00 - 10:15 20-urni program konverzacije v angleškem jeziku, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

08:30 Recikliramo, naberemo in ustvarimo, CIK Trebnje

09:00 Bralni krožek, DU Novo mesto

10:30 Nadaljevalni tečaj angleščine, Medgeneracijsko središče Novo mesto

11:00 - 13:00 Šivam – recikliram (za mlade Rome), CIK Trebnje

17:00 Delavnica- decembrske svečke, DU Novo mesto

17:00 Glasbeno-lutkovna predstava: Čarobni potoček, KC Primoža Trubarja Šentjernej

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Dolenjske Toplice

18:00 Tematski večer - Odnos do smrti in posmrtnega življenja – Platonova zgodba o Eru, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Literarno-glasbeni dogodek- Lado Jakša: »Vsem naj bom neznan«, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Predavanje Tine Husu ''Odnosi – radost ali bolečina?'', RIC Novo mesto

18:00 Moški pikado, DU Novo mesto

18:00 Prireditev ob 6. obletnici Rastoče knjige Dolenjske Toplice, KKC Dolenjske Toplice

19:00 Komedija ''Županova miška'', UKS Mokronog

19:00 Košarka - Krka : Šentjur, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

četrtek, 21. november 2019

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

08:30 Predavanje z delavnico: Kako se spoprijeti s stresom?, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 - 12:00 Likovniki, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – rešilje, DU Novo mesto

09:00 Zgodovina umetnosti skozi čas – krožek UTŽO Trebnje, CIK Trebnje

09:00 - 12:00 Digitalna doba, naš izziv, CIK Trebnje

10:00 Bralni klub - Literarni krog s Slavko Kristan, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

11:00 Odprtje razstave Društva LKD Mavrica ''Jesen - mavrične prispodobe'', RIC Novo mesto

16:30 Borza znanja: brezplačne kuharske delavnice s Suzano Plut, RIC Novo mesto

18:00 13. Šalijev večer- Predstavitev pesniške zbirke Eve Novak Preden odrastem, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Predavanje - Nove težave – tisočletne rešitve, knjižnica Šentjernej

18:00 Kakšen ples plešemo v partnerskem odnosu, OŠ Veliki Gaber

18:00 Odprtje slikarske razstave Tinke Šetina, restavracija Splošne bolnišnice Novo mesto

18:00 Slovesni klavirski koncert (Dubravka Tomšič Srebotnjak, Tatjana Ognjanovič in Tomaž Petrač), Dvorana Krka na Šmarješki cesti 6 Novo mesto

19:30 HospicKaffe: Človek, edinstveno bitje, OZ RK Novo mesto

petek, 22. november 2019

07:30 Šola zdravja – Tisoč gibov, igrišče/telovadnica CIK Trebnje

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Delavnica: Urjenje spomina, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

09:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

16:00 20. festival Stična: Glasbeni maraton, Natečaj Festivala Stična 2019, koncert,  Užitkarnica Jama Stična

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

17:00 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

18:00 Dobrodelni koncert Policijskega veteranskega društva »SEVER« Dolenjska in Bela krajina, ŠD Marof Novo mesto

18:30 Predstavitev knjige dr. Romana Globokarja: Vzgojni izzivi šole v digitalni dobi, Baragova dvorana Trebnje

19:00 Plesna delavnica - Plesno sproščanje – pleši in izpleši, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Predavanje: Ris in ostale zveri v Suhi krajini, večnamenska dvorana Dvor

21:30 20. festival Stična: Barking Jacqeline, rock koncert, Užitkarnica Jama Stična

sobota, 23. november 2019

08:00 Pohod: Veliki Javornik in Koprivnik, zbor pred Tušem Novo mesto

09:00 20. festival Stična: Otvoritev festivala, KD Stična

10:00 Ustvarjalne delavnice za otroke: Lisička, BTC Novo mesto

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

17:00 Šepet jeseni (DU Mirna), dvorana Partizan Mirna

18:00 20. festival Stična: Retrospektivna razstava: Jože Trontelj, galerija Muzeja krščanstva na Slovenskem Stična

19:30 20. festival Stična: Koncert Godalnega orkestra KD Stična, Opatova kapela Cistercijanske opatije Stična

20:00 Koncert: Swingtan, KC Janeza Trdine Novo mesto

20:00 Košarka - Krka : Igokea, ŠD Leona Štuklja Novo mesto

nedelja, 24. november 2019

15:00 15. srečanje ljudskih pevcev in godcev, OŠ Šentrupert

15:00 Ansambel Frančič - 25 let (tudi ob 18. uri), KC Primoža Trubarja Šentjernej

16:00 20. festival Stična: Otroška gledališka predstava: Boj na zelenjavnem vrtu, KD Stična

19:00 Večeri smeha v Šmartnem (Profesor Kuzman mlajši), KD Šmartno pri Litiji

19:30 20. festival Stična: Potopisni večer s Ksenijo Čermelj: Južna Sibirija, KD Stična

20:00 Tin Vodopivec (stand-up): Peti element, KC Janeza Trdine Novo mesto

ponedeljek, 25. november 2019

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:30 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

17:00 Delavnica - KONS: Solarni polnilec, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Predavanje - Andrej Pešec: Ženske so z Lune, moški so z Marsa, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

torek, 26. november 2019

08:00 Kmečka in rokodelska tržnica, Mestni park Trebnje

08:00 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Šah, DU Novo mesto

09:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 Preventivno-zdravstvene meritve, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Delavnica - Dostopnost za vse = spoštovanje za vse, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Ura pravljic - Gunclfest: Kamišibajke, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Delavnica: Izdelava adventnih venčkov, Metelkov dom Škocjan

17:00 Ženski pikado, DU Novo mesto

18:00 Predavanje dr. Miha Kramli: Radosti in pasti sodobne tehnologije, KC Primoža Trubarja Šentjernej

18:00 Predavanje - Željko Ostojić: Malo več o kemiji, biologiji in razvoju človeške vrste, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

sreda, 27. november 2019

08:00 - 10:15 20-urni program konverzacije v angleškem jeziku, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

10:30 Nadaljevalni tečaj angleščine, Medgeneracijsko središče Novo mesto

17:00 Delavnica: Adventni venčki, DU Novo mesto

18:00 Moški pikado, DU Novo mesto

18:00 Predstavitev knjige - Davor Kovačić: Hrvatski nogomet u doba cara, kralja, poglavnika i maršala, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:30 Koncert: Klavirski trio Amael, KC Janeza Trdine Novo mesto

četrtek, 28. november 2019

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 12:00 Likovniki, DU Novo mesto

09:00 - 11:00 Ročna dela – rešilje, DU Novo mesto

10:00 Igrajmo se ob kavi in čaju, Medgeneracijsko središče Novo mesto

17:00 Ura pravljic in ustvarjalna delavnica, knjižnica Straža

20:00 20. festival Stična: Delavnica: Celosten pristop k spoznavanju sebe in drugih, KD Stična

petek, 29. november 2019

08:00 - 12:00 Družabne igre in šah, DU Novo mesto

09:00 - 13:00 Bridž, DU Novo mesto

09:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

17:00 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

17:00 - 19:00 Domača obrt, DU Novo mesto

19:00 Predstava: Razočarana gospodinja pri seksologu, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:30 KUD Vesel teater: Trgovina s samomorilskimi pripomočki, KC Janeza Trdine Novo mesto

21:30 20. festival Stična: Koncert: Murat&Jose, Užitkarnica Jama Stična

sobota, 30. november 2019

09:00 20. festival Stična: Gledališka delavnica za otroke, KD Stična

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

19:00 Godba gre v vesolje z Ano Čop, KC Janeza Trdine Novo mesto

19:00 20. festival Stična: Koncert: Srpsko crkveno pjevačko društvo Srbadija, Bijeljina, BiH, MePZ Zborallica, KD Stična

21:30 20. festival Stična: Koncert: BTK, Panic Stricken, Užitkarnica Jama Stična

nedelja, 1. december 2019

06:00 Prednovoletno planinsko druženje – Koper z okolico, zbor pred Tušem Novo mesto

16:00 20. festival Stična: Otroška gledališka predstava: Mali modri in mali rumeni, KD Stična

19:30 20. festival Stična: Potopisni večer z Matejem Koširjem: Tibet – streha sveta, KD Stična

ponedeljek, 2. december 2019

09:30 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

torek, 3. december 2019

09:30 Borza znanja: brezplačne kuharske delavnice s Suzano Plut, RIC Novo mesto

17:00 Delavnica: Koruzno ličkanje nekoč in danes, Metelkov dom Škocjan

sreda, 4. december 2019

08:00 - 10:15 20-urni program konverzacije v angleškem jeziku, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

09:00 Delavnica: Močna blagovna znamka in ogled primera dobre prakse Destilarna in čokoladnica Berryshka Obrh

četrtek, 5. december 2019

20:00 20. festival Stična: Potopisni večer z Petro Vladimirov: Evforija, 233 kilometrov Pirenejev ob poti do morja, KD Stična

petek, 6. december 2019

17:00 Zvočna zabava in ustvarjanje novoletne dekoracije, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

17:00 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

19:00 Glasbeno-pogovorni večer s Sandro Erpe, Sokol bar Dolenjske Toplice

19:00 20. festival Stična: Gledališka predstava: Vse o ženskah, KD Stična

21:30 20. festival Stična: Koncert: Prismojeni profesorji bluesa, Užitkarnica Jama Stična

sobota, 7. december 2019

09:00 20. festival Stična: Plesno gledališka delavnica z Barbaro Tekavec, KD Stična

19:00 20. festival Stična: Kabaret: Jure Ivanušič, KD Stična

21:30 20. festival Stična: Koncert: Lumberjack, Zgrešeni primeri, Užitkarnica Jama Stična

ponedeljek, 9. december 2019

09:30 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

torek, 10. december 2019

17:00 Delavnica: Urjenje spomina, Metelkov dom Škocjan

sreda, 11. december 2019

08:00 - 10:15 20-urni program konverzacije v angleškem jeziku, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

petek, 13. december 2019

09:00 Delavnica Ljobe Jenče: Žal žene in zaklad kravjih rogov, večnamenski dom Trebelno

17:00 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

17:00 Božično novoletna ustvarjalna delavnica, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

sobota, 14. december 2019

09:00 Delavnica Ljobe Jenče: Žal žene in zaklad kravjih rogov, večnamenski dom Trebelno

19:00 Novomeški sakralni abonma: Zbor Slovenske filharmonije, Stolna cerkev sv. Nikolaja Novo mesto

ponedeljek, 16. december 2019

09:30 Borza znanja: Joga z Zdenko, RIC Novo mesto

sreda, 18. december 2019

08:00 - 10:15 20-urni program konverzacije v angleškem jeziku, Hiša žive dediščine Bela Cerkev

četrtek, 19. december 2019

19:00 Večeri smeha v Šmartnem (Brade), KD Šmartno pri Litiji

petek, 20. december 2019

19:00 Božični koncert: Dražen Zečić in Marko Škugor, ŠD Marof Novo mesto

ponedeljek, 23. december 2019

08:00 - 12:00 Krvodajalska akcija, OŠ Žužemberk

petek, 17. januar 2020

18:00 Večeri smeha v Šmartnem (Frpruh), KD Šmartno pri Litiji

četrtek, 13. februar 2020

18:00 Večeri smeha v Šmartnem (Jasna Kuljaj: Borka), KD Šmartno pri Litiji