košarka

Tokrat brez možnosti za uspeh

23.12.2014 | 20:45 | STA, M. M.

Zagreb - Košarkarji Krke so v 14. krogu lige Aba izgubili s Cedevito s 75:100 (14:29, 39:55, 55:79). Potem ko so v soboto proti Unionu Olimpiji prekinili niz šestih porazov v ligi Aba, so v 14. krogu doživeli nov neuspeh. Na gostovanju pri evroligaški Cedeviti so izgubili s 75:100, kar je njihov drugi najvišji poraz v sezoni. Krka je tako v drugi del regionalnega tekmovanja vstopila z osmim porazom.

Novomeščani so bili v Domu sportova v Zagrebu brez možnosti za uspeh. Že v štartu so zaostali za tekmecem, ki je nato rutinirano držal prednost in zanesljivo prišel do jubilejne desete zmage. Cedevita je bila v prvem polčasu naravnost fantastična v napadu; do 15. minute, ko se je razlika prvič povzpela na 20 točk (46:26), je iz igre zgrešila vsega pet metov (17:22).

Ob takšni napadalni predstavi in ob dejstvu, da tudi Krka ni bila slaba v napadu, je Cedevita v prvem polčasu dosegla 55 točk, za malenkost skromnejša pa je bila v drugem delu. Vseeno je na koncu prvič v sezoni v ligi Aba prišla do 'stotice', ki je hkrati šele tretja med vsemi klubi v tej sezoni.

Pri Krki so bili najučinkovitejši Erjon Kastrati, ki je dosegel 20 točk ob metu iz igre 9:11, Mirko Mulalić s 16 točkami in Chris Booker, ki jih je dosegel 14. Prvi strelec Novomeščanov Malcolm Armstead je zbral 3 točke in 10 podaj.

Liga Aba se bo nadaljevala že ta konec tedna, ko bo Krka v Leonu Štuklju gostila zasedbo Partizana.

Cedevita - Krka 100:75 (29:14, 55:39, 79:55)

* Dvorana Dom sportova, gledalcev 400, sodniki: Glišić, Obrknežević (oba Srbija), Mitrovski (Makedonija).

* Cedevita: Mazalin 2, Zubčić 9, Ramljak 5 (2:2), Pilepić 8 (2:2), Babić 3, A. Delaš 7, Žganec 7 (1:6), Bilan 10 (4:4), M. Delaš 9 (3:3), Gordić 16 (2:2), Ukić 20 (2:5), Arapović 4.

* Krka: Kastrati 20 (1:1), Rojc 3, Wangmene 3 (1:2), Armstead 3 (1:1), Mulalić 16, Joksimović 6 (6:8), Booker 14, Hukić 6 (1:2), Bolčina 4.

* Prosti meti: Cedevita 16:24, Krka 10:14.

* Met za tri točke: Cedevita 8:16 (Ukić 2, Pilepić 2, Zubčić, Ramljak, A. Delaš, Babić), Krka 7:20 (Mulalić 4, Rojc, Kastrati, Hukić).

* Osebne napake: Cedevita 20, Krka 23.

* Pet osebnih: Wangmene (38.).