Kokalović obakrat počasnejši od Žumra

4.9.2014 | 09:45

Edino domačo zmago je slavil Andrej Poljanec. (Foto: I. Vidmar)

Matija Kranjc (Foto: I. Vidmar)

Med posameznimi disciplinami mednarodnega mitinga so se predstavili tudi najbolj nadarjeni mladi domači atleti. (Foto: I. Vidmar) 

Snežana Vukmirović (Foto: I. Vidmar)

Novo mesto - Slabo vreme in za tako vreme in ta čas, ko je večina najboljših atletov vsaj v glavi že končala sezono, sorazmerno dobri izidi so zaznamovali 25. mednarodni atletski miting v Novem mestu, s katerim so Novomeščani tudi uradno odprli lani prenovljen atletski del stadiona Portoval.

Domačini so največ pričakovali od Gregorja Kokalovića, uradno najhitrejšega Slovenca, državnega prvaka na 100 in 200 m, ki pa je moral tokrat priznati premoč Janu Žumru iz ljubljanskega Massa, na 100 m predvsem zaradi slabega štarta, na 200 m pa zaradi zaključka, v katerem mu je zmanjkalo moči.

Edino domačo zmago v mednarodnem delu mitinga je tako osvojil Andrej Poljanec v skoku ob palici. Med boljšimi izidi velja izpostaviti izid slovenskega rekorderja v metu kopja Matije Kranjca 77,68 m, ki je za skoraj dva metra presegel izvrstnega Čeha Petra Frydrycha.

Precej pozornosti je veljalo tudi ženskemu skoku v daljino, kjer je zmagala Nina Djordjevič in troskoku, kjer je bila pričakovano najboljša Snežana Vukmirovič pred domačinko Mersiho Kazić, ter teku ne 200 m, kjer je daleč za seboj vse tekmice pustila Američanka Tiffany Townsed, med moškimi pa tekma v suvanju krogle, kjer so se za zmago spopadli štirje metalci, ki so že presegli mejo 20, a tokrat v hladnem vremenu to nikomur ni uspelo, zmagal pa je Čeh Martin Stašek (19,29 m) pred Kemalom Mešićem iz BiHin Hrvatom Marinom Premrujem.

Med posameznimi disciplinami mednarodnega mitinga so se predstavili tudi najbolj nadarjeni najmlajši domači atleti, ki so tekmovali v tekih na 60 in 600 m.

Izidi, moški, 100 m:
1. Jan Žumer (Mass) 10,66
2. Gregor Kokalovič (Krk) 10,70
3. Blaž Brulc (Krk) 10,75

200 m:
1. Jan Žumer (Mass) 21,19
2. Gregor Kokalovič (Krk) 21,46
3. Luka Janežič (Kla) 21,51

400 m:
1. Željko Vincek (Hrv) 47,27
2. Urban Čehovič (Gor) 50,09
3. David Šalamon (Hrv) 50,97

1500 m:
1. Artur Ostroweski (Pol) 3:46,98
2. Jan Petrač (Mass) 3:49,66
3. Kristian Grünfeld (Mass) 4:01,12

palica:
1. Andrej Poljanec (Krk) 5,10
2. Žan Čebron (Mass) 4,60
3. Josip Petričević (Hrv) 4,00
3. Ambrož Tičar (Bre) 4,00

troskok:
1. Jan Luxa (Mass) 15,31
2. Bohumil Betunak (Češ) 14,92
3. Martin Gradišek (Krk) 14,74

krogla:
1. Martin Stašek (Češ) 19,29
2. Kemal Mešić (BiH) 18,98
3. Marin Premru (Hrv) 18,82

disk:
1. Roland Varga (Mad) 58,79
2. Vladislav Huska (Češ) 51,10
3. Tadej Hribar (Krk) 48,35

kopje:
1. Matija Kranjc (Mass) 77,68
2. Petr Frydrych (Češ) 75,86
3. Jaroslav Jilek (Češ) 70,31

ženske, 100 m:
1. Maja Mihalinec (Vel) 11,66
2. Tina Jureš (Pan) 11,98
3. Mateja Jambrović (Hrv) 12,20

200 m:
1. Tiffany Townsed (ZDA) 23,29
2. Tina Jureš (PMb) 24,57
3. Mateja Jambrović (Hrv) 25,06

800 m:
1. Selma Zrnić (BiH) 2:09,61
2. Breda Škedelj (Krk) 2:21,05
3. Danijela Ropško (Hrv) 2:22,13

višina:
1. Lara Omerzu (Bre) 1,65
2. Lea Silnicova (Češ) 1,60
3. Nika Plankar (Bre) 1,55

palica:
1. Tatiana Carne (Ita) 3,80
2. Jerneja Writzl (Mass) 3,60
3. Mateja Drobnič (Krk) 3,50

daljina:
1. Nina Djordjevič (Vel) 6,23
2. Jana Koresova (Češ) 5,93
3. Jerca Petrovič (DTo) 4,37

troskok:
1. Snežana Vukmirovič (Mass) 13,35
2. Mersiha Kazič (Dto) 12,75
3. Dominika Horniakova (Češ) 12,22

kladivo:
1. Katerina Safrankova (Češ) 63,95
2. Claudia Štravs (Kro) 57,21
3. Vendula Kolarova (Češ) 53,35

Galerija

Komentarji (2)

4.9.2014Ocenišportnica 
Kako se je pa odrezal Smoki?
5.9.2014Oceničips 
kuglo je na marof vrgu.

Komentiraj prispevek

Za komentiranje tega članka morate biti prijavljeni.

Prijava