26.5.2018 | 09:15 | B. B.

Ribnica - Že zmaga Celja v zadnjem krogu nad Gorenjem je bila dovolj, da je Riko Ribnica v letošnjem državnem prvenstvu osvojila naslov podprvaka, a četa Siniše Markote na domači tekmi s Koprom ni dovolila, da bi zgodovinski uspeh proslavljali s kozmetično napako in je pred 600 gledalci ugnala Koper s 26:23 (11:12)

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi. Domači rokometaši so si v 12. minuti resda priigrali tri gole prednosti (6:3), a so na odmor z golom prednosti vendarle odšli gostje. V začetku drugega polčasa so si tudi sami priigrali tri gole prednosti (15:12), nato pa je minuta odmora prebudila Ribničane, odgovorili so z serijo štirih zaporednih golov (16:15) in si po obdobju izenačene in trde tekme so v 53. minuti priigrali vodstvo treh golov (23:20), ki ga niso zapravili vse do konca tekme.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Uroš Knavs in Janez Skušek, v koprski pa Nino Grzentič in Grega Krečič. Vsi so dosegli po šest golov.

Riko Ribnica: Klarič, Perovšek, Horvat 2, Fink, Vujačić 1, Knavs 6, Skušek 6 (5), Koprivc 2, B. Nosan 2, Kovačič 4, Kljun, M. Nosan, Batinič, Setnikar 3, Košmrlj.

Koper 2013: Magdalenič, Postogna, Dolenc, Grzentič 6, Breznikar, Vlah 3, Krečič 6 (1), Matijaševič 1, Moljk, Smolnik 1, Sokolič 2, Guček, Marić, Sever, Planinc 1, Bratkovič 3 (1).

* Izidi, končnica, 10. krog:
- skupina od 1. do 6. mesta:
Celje Pivovarna Laško - Gorenje Velenje 30:24 (14:12)
Riko Ribnica - Koper 2013               26:23 (11:12)
Urbanscape Loka - Krka                  24:22  (9:10)
1. Celje Pivovarna Laško 10  8  2  0  308:257  49 (31)
2. Riko Ribnica          10  4  2  4  258:250  41 (31)
3. Gorenje Velenje       10  4  0  6  261:259  39 (31)
4. Koper 2013            10  4  2  4  261:258  33 (23)
5. Urbanscape Loka       10  4  0  6  255:274  31 (23)
6. Krka                  10  3  0  7  276:319  27 (21)
- skupina od 7. do 12. mesta:
LL Grosist Slovan - Herz Šmartno        42:28 (24:5)
Maribor Branik - Dobova                 25:29 (14:12)
Jeruzalem Ormož - Trimo Trebnje         28:27 (12:12)
1. Maribor Branik        10  4  2  4  276:265  28 (18)
2. Jeruzalem Ormož       10  3  3  4  282:301  28 (19)
3. Dobova                10  8  0  2  303:268  27 (11)
4. Trimo Trebnje         10  4  1  5  290:277  27 (18)
5. LL Grosist Slovan     10  4  3  3  288:276  19  (8)
6. Herz Šmartno          10  2  1  7  288:340  13  (8)
* Opomba: v oklepajih so zapisane točke, ki so jih ekipe prenesle iz rednega dela državnega prvenstva
Zadnje sekunde tekme s Koprom in slavje v Ribnici (Vir: FB stran RD Riko Ribnica)