Krka do pomembne zmage

3.3.2019 | 08:25 | STA, M. M.

Dominik Mavra je sinoči dosegel 35 točk. (Foto: B. B., arhiv DL)

Novo mesto - Košarkarji Krke so sinoči zabeležili izjemno pomembno zmago, ki jih ohranja v igri za obstanek v ligi Aba. V 20. krogu so pred domačimi gledalci premagali drugouvrščeno Cedevito z 82:71.

Novomeščani, ki so zmagali sicer le šestkrat, a imajo zdaj skalpe kar treh ekip, ki so uvrščene med prve štiri v ligi Aba (Partizan, Budućnost, Cedevita), bodo v naslednjem krogu gostovali pri Ciboni, v zadnjem nastopu pa jih doma čaka Petrol Olimpija.

Zadnje mesto, na katerem je pred še neodigrano tekmo 20. kroga, gostovanjem pri FMP, Petrol Olimpija, pomeni izpad v ligo Aba 2, predzadnje pa vodi v razigravanje z drugouvrščeno ekipo iz lige Aba 2, sarajevskim Sparom ali MZT iz Skopja.

Krka je odigrala eno najboljših partij v sezoni, predvsem pa je imela v svojih vrstah izjemno razpoloženega Dominika Mavro, ki je dosegel kar 35 točk. Cedevito, ki se v zadnjih krogih poteguje za drugo mesto po rednem delu oziroma za prednost domače dvorane v polfinalu, je v drugi četrtini nadigrala s 26:12, v drugem delu pa je prednost suvereno zadržala.

Najvišjo razliko je imela v 30. minuti, ko je Mavra zadel svojo 26. točko (64:51), dve zlata vredni točki pa je zapečatila v 38. minuti, ko je Paolo Marinelli zadel svoj prvi koš za 75:65.

Mavra je trojke metal 6:9, za dve točki 6:8, ob tem pa je imel še pet podaj in tri skoke (indeks 37). Dvomestni številki sta imela še Jure Balažič (12 točk) ter Marko Jošilo (11 skokov), med strelce pa se je vpisalo deset domačih igralcev.

Krka - Cedevita 82:71 (15:24, 41:36, 64:55)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1000, sodniki: Radović (Hrvaška), Petek (Slovenija), Stefanović (Srbija).

* Krka: Marinelli 5, Škedelj 3, Bratož 5, Cinac 3, Đapa 2, Fifolt 4, Balažič 12 (1:2), Jošilo 7 (2:2), Lapornik 6, Mavra 35 (5:5).

* Cedevita: Pullen 17 (10:11), Cobbs 6 (4:4), Krušlin 10 (4:4), Katić 4, Stipanović 2 (0:2), Cook 15 (3:5), Ramljak 10, Murić 7.

* Prosti meti: Krka 8:9, Cedevita 21:26.

* Met za tri točke: Krka 12:27 (Mavra 6, Balažič, Jošilo, Bratož, Cinac, Marinelli, Škedelj), Cedevita 8:27 (Cook 2, Ramljak 2, Krušlin 2, Paullen, Murić).

* Osebne napake: Krka 24, Cedevita 18.