Krka lovila in ujela, Dobova pa ne

15.2.2020 | 08:35 | B. B.

Trebnje, Ribnica - Včeraj se je končal 18. krog državnega rokometnega prvenstva. Na dolenjskem derbiju v Trebnjem je Krka večino časa lovila tekmece in v napeti končnici tudi uspela. Ekipi sta se razšli z neodločenim izidom 31:31. Nove zmage se je razveselil tudi Riko Ribnica, ki je na obračunu z Dobovo zmagal z 29:25.

RK TRIMO TREBNJE : MRK KRKA 31:31 (18:14)

Lokalni derbi se je končal brez zmagovalca. V tej sezoni prepričljivejši Trebanjci so se kljub polovičnemu izkupičku - zavoljo poraza Dobovčanov v Ribnici - utrdili na četrtem mestu prvenstvene lestvice, medtem ko Novomeščani ostajajo v spodnjem delu razpredelnice.

Izbranci domačega trenerja Ivana Vajdla so se uvodoma učinkovito lotili najhujših lokalnih tekmecev in v 12. minuti povedli z 8:4, najvišjo prednost pa so si v prvem polčasu priigrali v 24. in 26. minuti (15:9, 16:10).

A gosti iz Novega mesta niso vrgli puške v koruzo, v drugem polčasu so odločno zapretili in se v 37. minuti približali na 19:18, le nekaj minut zatem pa tudi izenačili (24:24).

Zadnje minute so bile izjemno razburljive. Najprej je domače gledalce razveselil Uroš Udovič, ki je zadel za 31:30, končni izid dvoboja in izenačujoči zadetek pa je za Krko v zadnji minuti prispeval Jaka Jakše, ki je bil z desetimi goli tudi prvi strelec dvoboja. Enega manj je za Trimo prispeval Anže Dobovičnik.

Urh Brana, rokometaš Trima Trebnje: "Na začetku smo pokazali zelo dobro igro in si priigrali možnosti za visoko vodstvo. Čeprav smo se v drugi polčas podali z dobro prednostjo, so nas krkaši ujeli in na žalost izenačili. Glave gor in gremo dalje v borbi za čim višjo uvrstitev."

Žiga Urbič, rokometaš Krke: "Na tekmo smo se pripravili povsem običajno. V Trebnje smo prišli po točke in s tem smo zadovoljni. Z nekaj športne sreče bi lahko zmaga odšla tudi v Novo mesto. Tekma je bila odlična, napeta. Zadnje minute so se razpletle tako kot so se. Mi se še naprej osredotočamo vsako tekmo posebej in tako tudi gradimo našo pripravljenost."

RD RIKO RIBNICA : MRD DOBOVA 29:25 (15:11)

Ribničani so na domačem parketu na kolena položili tekmece iz zgodnje polovice razpredelnice. Po 15. zmagi v tej sezoni imajo še vedno štiri točke zaostanka za vodilnimi Celjani, pred tretjeuvrščenimi Velenjčani pa so ohranili štiri točke prednosti.

Izbranci domačega trenerja Damjana Škaperja so postopoma lomili odpor tekmecev iz Posavja. Do 19. minute je bila tekma povsem odprta (10:10), nato pa so gostitelji veliko bolje odigrali končnico prvega dela tekme in si priigrali štiri gole prednosti (15:11).

V drugem polčasu so se gosti nekajkrat približali na dva gola zaostanka, bližje pa jim gostitelji niso dovolili. S pravočasnimi zadetki so jim vedno znova ušli in na koncu tudi zmagali.

Za Riko Ribnico je bil najbolj učinkovit Rok Setnikar z desetimi, za Dobovo pa Marko Sintič s sedmimi goli.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 19. februarja, gostovala v Celju, zasedba iz Dobove pa v soboto, 22. februarja, v Škofji Loki.

Rok Setnikar, rokometaš Rika Ribnice: "Tekmo smo začeli dobro ter naredili manjšo razliko, ki smo jo nato držali praktično celotno tekmo. Vmes smo sicer imeli manjši padec v igri, a smo se hitro pobrali, kontrolirano tekmo mirno pripeljali do konca ter zasluženo slavili zmago."

Matic Gerčar, rokometaš Dobove: ""Mislim, da je bila to dobra in gledljiva tekma za gledalce. Igrali smo dobro in prikazali borbeno igro, na koncu pa nas je pokopalo nekaj lastnih napak. Domači ekipi čestitam za zmago."

1. Celje Pivovarna Laško 18  17  1   0  580:393  35
 2. Riko Ribnica          18  15  1   2  518:476  31
 3. Gorenje Velenje       18  13  1   4  557:470  27
 4. Trimo Trebnje         18  10  3   5  494:465  23
 5. Dobova                18   9  1   8  521:526  19
 6. Jeruzalem Ormož       18   8  2   8  485:523  18
 7. Koper                 18   7  1  10  479:481  15
 8. Krka                  18   6  1  11  490:522  13