Krka bo trepetala do konca

1.3.2020 | 10:30 | B. B.

Novo mesto - Košarkarji Krke so po tritedenskem premoru v ligi Aba doživeli peti zaporedni poraz. Na domačem parketu so morali priznati premoč vodilnemu Partizanu, ki je zmagal s 76:61. Ker je Zadar v dramatični domači tekmi ugnal FMP, to pomeni, da se Krka dva kroga pred koncem še ni rešila nevarnosti neposrednega izpada iz lige.

Krkaši brez poškodovanih Paola Marinellija in Ivana Ramljaka ter obolelega Luke Lapornika niso imeli nobenih možnosti za zmago. Beograjčani, ki se jim nasmiha prvo mesto po koncu rednega dela, so dominirali v vseh elementih igre, najbolj pa pod obročema - v prvem polčasu so imeli denimo več skokov v napadu kot Krka vse skupaj.

Partizan je do dvomestne prednosti prišel že v prvi četrtini, vprašanje zmagovalca pa je bilo praktično rešeno ob glavnem odmoru, ko se je razlika povzpela na dvajset točk.

Pri Krki, ki je nastopila z vsega osmimi igralci, je Dalibor Đapa dosegel 16, po deset pa sta jih prispevala Jure Balažič in Marko Jošilo.

Vladimir Anzulović, trener Krke: »Preslabo smo odigrali prvi polčas. Partizan je izkoristil premoč v skoku. Čeprav smo se na to pripravljali, so bili preprosto premočni. Poznala se nam je veliko krajša rotacija. Igrali smo brez dveh igralcev prve peterke Lapornika in Ramljaka, Marinellija sploh ne omenjam, nismo imeli niti Stergarja. Partizan je zasluženo zmagal, sam pa nimam česa zameriti svojim fantom.«

Andrea Trinchieri, trener Partizana: »Odigrali smo moštveno in s široko rotacijo. S to tekmo smo se želeli vrniti v ritem po 15 dneh brez tekem. Odigrali smo dovolj dobro, da smo nadzirali tekmo od samega začetka. Zaslužena zmaga in gremo naprej.«

Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Koljenšić, Šundić (oba Črna gora), Peić (Hrvaška).

Krka: Cosey 8 (3:4), Škedelj 6 (4:4), Pašalić 9, Đapa 16 (1:2), Fifolt 2, Balažič 10 (5:5), Jošilo 10 (2:4).

Partizan: Angola-Rodas 5 (3:3), Paige 12, McAdoo 8 (0:1), Jaramaz 6, Veličković 2, Birčević 17 (1:2), Janković 7 (1:1), Thomas 7 (1:3), Trifunović 6 (2:2), Mosley 6.

Prosti meti: Krka 15:19, Partizan 8:12.

Met za tri točke: Krka 8:29 (Pašalić 3, Jošilo 2, Balažič, Đapa, Cosey), Partizan 10:29 (Paige 4, Birčević 4, Jaramaz).

Osebne napake: Krka 20, Partizan 20.