Ohranili možnost za uvrstitev v ligo za prvaka

9.3.2020 | 09:15

Rokometaši Krke so včeraj zabeležili pomembno zmago v boju za uvrstitev med najboljših šest ekip po prvem delu državnega prvenstva.

Novo mesto - Novomeški rokometaši so z včerajšnjo zmago nad Škofjeločani ohranili možnosti za uvrstitev med najboljših šest ekip, ki bodo v nadaljevanju prvenstva igrale v ligi za prvaka. Varovanci Romana Zarabca imajo pred zadnjim krogom rednega dela enako število točk kot Ormožani, ki se bodo v soboto pomerili s Slovenj Gradcem, Krka pa bo gostovala pri drugouvrščeni Ribnici.

Gledalci v dvorani Marof so včeraj spremljali dokaj izenačen obračun. Po prvih tridesetih minutah so domači vodili za gol prednosti (13:12) in tudi petnajst minut pred koncem je bila Krka v rahli prednosti (21:20). Kristjan Pršina in Jan Bevec sta nato poskrbela, da so Novomeščani nekoliko lažje zadihali. Škofljeločani so se v 54. minuti znova približali le na gol zaostanka, a preobrat jim ni uspel.

Roman Zarabec, trener MRK Krka: »Tekma je bila zelo težka, saj je bil vložek zelo velik. Namreč obe ekipi se še borita za obstanek med najboljših šest ekip v ligi. Na koncu pa naša zmaga, katere sem zelo vesel, kar pa je tudi dobra popotnica za sredino pokalno tekmo v Ljubljani. Čestitam fantom za nov uspeh.«