Brežičani in Krčani igrišče zapustili sklonjenih glav

13.8.2020 | 09:20 | R. N.

Slika je ilustrativna (Foto: R. N.)

Brežice, Krško - Poročali smo, da so nogometaši Krke v torek igrali neodločeno z Rudarjem. Včeraj so prvo tekmo v letošnji sezoni odigrale še preostale ekipe v drugi slovenski nogometni ligi. Krčani so na gostovanju v Lendavi izgubil z 0:2, prav tako so poraz zabeležili Brežičani, ki so doma gostili nogometaše Rolteka Doba.

Tekma v Brežicah je potekala pod novimi žarometi, ki so jih lani uredili v sklopu posodobitve celotnega kompleksa nogometnega stadiona. Na klopu Roltka je sedel nekdanji trener Brežičanov Simon Sešlar, ki se je že v deseti minuti razveselil zadetka Luke Gajiča, po uspešno izvedeni enajstmetrovki pa so gostje devet minut zatem vodstvo podvojili. Domači so morali v prvem polčasu še enkrat pobrati žogo iz svoje mreže, in sicer je bil v 27. minuti natančen Denis Petrovič. Posavci so po odmoru z zadetkom Agona Pajazitija znižali zaostanek na 1:3, a preobrat jim ni uspel. Zmago gostov je z golom v 60. minuti potrdil Nejc Levec.

Tudi Krčani, ki so pred novo sezono precej spremenili ekipo, so z igrišča v Lendavi odšli sklonjenih glav. Prvi polčas se je sicer končal brez zadetkov, v 50. minuti pa so Prekmurci povedli, zadel je Meshack Izuchukwu Ubochioma. Vse dvome o zmagovalcu je v 84. minuti razblinil Jaka Bizjak, ki je izkoristil napako krške obrambe in z nekaj sreče podvojil domačo prednost.