Dobova poražena

19.11.2020 | 07:15 | R.M./STA

S tekme v Velenju

Velenje/Dobova - Rokometaši Dobove so na zaostali tekmi 5.krogra lige NLB v gosteh izgubili z velenjskim Gorenjem 34:21 (16:10).

Zasedba iz Šaleške doline je po včerajšnji zmagi znova napredovala na drugo mesto, ekipa iz Posavja, ki je doživela že šesti poraz, pa ostaja v spodnjem delu razpredelnice.

Le v uvodnih petnajstih minutah je bila tekma enakovredna, po izidu 5:5 pa so na parketu Rdeče dvorane zagospodarili izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića. Prednost šestih golov so si prvič priigrali v 25. minuti (12:6) in jo zadržali vse do odhoda na veliki odmor (16:10).

Velenjčani so v nadaljevanju zaigrali še bolj udarno. Sredi drugega polčasa je njihova prednost že znašala devet golov (26:17), najvišja na tekmi pa v sami končnici tekme (32:19 in 34:21).

Pri Gorenju je bil najbolj učinkovit Miha Kavčič s sedmimi, pri Dobovi pa Alen Šibanc s štirimi goli.