Suhorobarji izgubili po hudem boju

1.4.2021 | 08:20 | STA; M. K.

Velenje - Rokometaši ribniškega Rika so na včerajšnji tekmi 21. kroga lige NLB na gostovanju pri velenjskem Gorenju izgubili za gol razlike s 29:30 (16:15).

* Rdeča dvorana, brez gledalcev, sodnika: Lah in Sok.

* Gorenje Velenje: Panjtar, Taletović, Haseljić 1, Tajnik 5 (1), Pajt 7 (4), Velić, Starc, Miklavčič 2, Drobež 3, Komar, Verdinek 3, Grmšek 3, Slatinek-Jovičić 1, Predovič, A. Kavčič 5.

* Riko Ribnica: Bojić, Glavan, Strmljan 6, Horvat 3, Šolaja, Eskeričić 1, Gorenc, Đekić, Žagar 1, Knavs 5, Ranisavljević, Miličević 7, B. Nosan 1, Pucelj 4 (4), M. Nosan 1, Setnikar.

* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (5), Riko Ribnica 4 (4).

* Izključitve: Gorenje Velenje 10, Riko Ribnica 12 minut.

Velenjski rokometaši so na zadnji domači tekmi pred enajstdnevno prekinitvijo državnega prvenstva po hudem boju na kolena položili tekmece iz Ribnice. Po njej so se zavihteli na drugo mesto, za vodilnimi Celjani zaostajajo pet, pred tretjeuvrščenimi Trebanjci pa imajo dve točki prednosti. Ribničani so kljub porazu zadržali šesto mesto v 14-članski ligi.

Rokometaši iz Šaleške doline so imeli status papirnatega favorita, a večji del dvoboja je kazalo na zmago njihovih tekmecev iz dežele suhe robe, ki so si po izenačenem prvem polčasu v začetku drugega dvakrat priigrali tri gole prednosti (19:16 in 20:17).

Izbranci gostujočega trenerja Gregorja Cvijića so nazadnje vodili v 50. minuti (25:24), v prelomnih trenutkih dvoboja pa s gostitelji vendarle nagnili tehtnico na svojo stran. Še v 55. minuti je bila tekma povsem odprta (27:27), nato pa so ose prek Timoteja Grmška in Kenana Pajta povedle z 29:27, prednost pa ubranile do konca dvoboja.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Kenan Pajt s sedmimi goli, dva manj sta dosegla Domen Tajnik in Aleks Kavčič. V gostujoči je Uroš Miličević dosegel sedem, Tilen Strmljan pa šest zadetkov.

Gregor Cvijič, trener Riko Ribnice: ''To je bil pravi derbi. Menim, da smo imeli pravi odnos in da smo se zares borili. Žal nismo bili dovolj zbrani v ključnih trenutkih igre, vratar Velenjčanov pa je tudi dobro branil. Ta predstava kaže pot za naprej."

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ribniška pa bo gostila Butan Plin Izolo.