Krkaši z Galjevice s tesno zmago

28.3.2024 | 08:30 | STA; M. K.

Ljubljana - Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so sinoči v prestolnici odigrali zaostalo tekmo 20. kroga v 1. državni rokometni ligi. Z gostovanja pri predzadnji ekipi MRK Ljubljana so se vrnili z obema točkama, bilo je 34:32 (17:17).

* Športna dvorana Krim, gledalcev 100, sodnika: Košir, Stropnik.

* Ljubljana: Logar, Gaberc, V. Lukman 3, Vrbinc, Jaklič 9 (3), Novak 2, Brulec 1, Nosan 1, Makivić 3, Kamenicki, J. Lukman 6 (1), Pernovšek 3, Gombač, Tomšič 2 (2), Ključanin 2.

* Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško 1, Avsec, Majstorović 8 (5), Muhič, L. Rašo 3, Vukić 2, Stanojević 6, Nikolić 5 (1), D. Rašo 1, Brajer, Lavrič, Kukman 2, Matko 2, Deganc, Horvat 4.

* Sedemmetrovke: Ljubljana 6 (6), Krka 6 (6).

* Izključitve: Ljubljana 16 minut, Krka 12.

Rokometaši Krke so imeli na generalki pred povratno tekmo četrtfinala evropskega pokala proti grškemu Olympiakosu kopico težav s predzadnjo ekipo lige. Na koncu so vendarle iztržili tesno zmago, s katero so se zavihteli na četrto mesto na razpredelnici.

Po vodstvu Dolenjcev v uvodu so domači ob polovici prvega dela izenačili na 9:9, nato pa povedli za tri gole. A do polčasa sta bili ekipi pri 17. golu izenačeni.

Tesno je ostalo tudi v drugem delu, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot dva gola prednosti. Šele v končnici je zmagovalca odločil Marko Majstorović, ki je zadel za 30:33 in 31:34 ter gostom dovolil, da so malce zadihali.

Majstorović je bil z osmimi goli tudi najboljši strelec Krke, za Ljubljano jih je devet dosegel Matevž Jaklič.

»Tako v prvem kot v drugem polčasu nam igra ni stekla v obrambi. Na koncu je vratar Blaževič obranil nekaj čistih strelov, kar je tekmo v sami končnici prevesilo v našo korist. Se je pa bilo zelo težko koncentrirati na današnjega tekmeca z dna lestvice. Morda je za našo slabšo igro kriva utrujenost, verjamem pa, da je celotna ekipa z mislimi že na sobotni povratni evropski tekmi proti Olympiakosu,« je srečanje v prestolnici povzel Žiga Bradeško.

Novomeščani bodo sredi aprila 21. krog igrali doma z Ribnico.